Porażka i zwycięstwo na zakończenie
26 stycznia 2019

Nasza II-ligowa drużyna podwójnie w roli zespołu przyjezdnego wystąpiła podczas swojego ostatniego weekendu w tym sezonie.

Nie po myśli siatkarek ze Szczyrku mecz w Krzeszowicach rozpoczął się. Przyjezdne dotrzymywały wprawdzie kroku rywalkom i nie pozwalały uzyskać im przewagi, ale uwidoczniły się spore trudności z przyjęciem zagrywki z wyskoku w wykonaniu gospodyń. To właśnie błędy w tym elemencie zaważyły na finiszu obu partii na wygranej siatkarek Maratonu. Podopieczne trenerów Andrzeja Pecia i Wiesława Popika w trzecim secie zaprezentowały się ze znakomitej strony, szybko odskakując na 8:3 i kontrolując w pełni wydarzenia na parkiecie. Kluczem okazała się... zagrywka, która w owym secie przyniosła ekipie ze Szczyrku bezpośrednio 7 „oczek”.

Ponownie zaciętą była kolejna odsłona meczu, w której do połowy seta inicjatywę posiadały uczennice SMS PZPS, by stracić ją w kluczowym fragmencie. – Przeciwniczki były bardziej skuteczne i zdecydowane w ataku, czym ostatecznie szalę na swoją korzyść przechyliły – zaznaczają nasi szkolni trenerzy. Najlepsze zawodniczki w szeregach SMS PZPS punktowały równo – kolejno 14, 13 i 12 „oczek” zapisały na swoim koncie Martyna Borowczak, Martyna Czyrniańska i Oliwia Poreda.

Sezon dobiegł końca wraz z meczem w Mysłowicach, który dla naszych uczennic okazał się udany. Tylko w drugim secie powody do radości miały gospodynie, lecz to wskutek aż 12 własnych błędów drużyny SMS PZPS. Pozostałe partie zespół ze Szczyrku zdominował, przede wszystkim kontrolując grę świetnym blokiem.

26 punktów zdobyła w niedzielę Martyna Czyrniańska, 14 dołożyła Zofia Lis.

CKiS Maraton Krzeszowice – SMS PZPS II Szczyrk 3:1 (25:23, 26:24, 14:25, 25:20)

Silesia Volley MSK Mysłowice – SMS PZPS II Szczyrk 1:3 (18:25, 25:19, 21:25, 18:25)