Połowiczny wyjazdowy sukces
29 listopada 2020

Połowiczny wyjazdowy sukces

W sobotę po emocjonującym spotkaniu ciężko wywalczone punkty dopisały na I-ligowe konto zawodniczki SMS PZPS Szczyrk. Nazajutrz naszej drużynie nie powiodło się to samo w kolejnym wyjazdowym meczu.

Nie po myśli uczennic mecz w Krośnie się ułożył. "Gonić" wynik nasz zespół musiał już na samym wstępie, w którym błyskawicznie zrobiło się 8:4 dla Karpat. Premierowego seta wysoko przyjezdne ostatecznie przegrały, ustępując w nim rywalkom zwłaszcza w zagrywce i bloku. Istotny okazał się za to zwrot w następnej partii. Gospodynie prowadziły nawet 16:8, ale zagrywki Martyny Borowczak i dobra zmiana Oliwii Poredy umożliwiły ekipie SMS PZPS zwycięstwo po dużych emocjach na przewagi 30:28.

W trzecim secie podopieczne trenerów Miłosza Majki i Waldemara Kawki równego poziomu gry nie utrzymały, a 10 własnych błędów przeważyło szalę na korzyść miejscowych. Te posiadały inicjatywę przez wszystkie fragmenty owej odsłony. Świetna postawa zwłaszcza Borowczak i Julity Piaseckiej w ataku była kluczem do przełamania oporu przeciwniczek po kolejnej zmianie stron. Set był wprawdzie zacięty, bo 8:7 prowadził zespół z Krosna, a tuż za połową m.in. 16:15 uczennice. Finisz należał do naszej drużyny.

W tie-breaku SMS PZPS odskoczył na 10:5 po serii znakomitych zagrywek Borowczak, która z dorobkiem 32 "oczek" była najlepiej punktującą zawodniczką na parkiecie. Wypracowany dystans siatkarki ze Szczyrku pewnie utrzymały.

Niedzielne spotkanie w Jarosławiu równie dobre nie było, choć do osiągnięcia lepszego wyniku zabrakło naszej drużynie także siatkarskiego szczęścia. Koncertowy start meczu, przy tylko 1 błędzie własnym w secie premierowym, nie przełożył się na kolejne sety. Po nieudanym drugim zawodniczki SMS PZPS brylowały ponownie w odsłonie numer 3, lecz nie zdołały wygrać pomimo solidnej zaliczki 16:11. Przewaga gospodyń w elemencie zagrywki uwidoczniła się w partii ostatniej.

Indywidualnie odnotować warto 19-punktową zdobycz Martyny Leoniak.

Karpaty Krosno Glass-Karpack – SMS PZPS Szczyrk  2:3  (25:16, 28:30, 25:20, 21:25, 8:15)

MKS San-Pajda Jarosław SMS PZPS Szczyrk  3:1  (14:25, 25:19, 26:24, 25:21)

SMS PZPS:
Dominika Pierzchała, Oliwia Poreda, Martyna Borowczak, Julita Piasecka, Aleksandra Walczak, Sonia Stefanik, Natalia Rejment, Martyna Czyrniańska, Natalia Szmajduch, Zuzanna Kulig, Martyna Leoniak, Magda Stambrowska, Katarzyna Hyży, Izabela Dąbrowska
Trenerzy: Miłosz Majka, Waldemar Kawka