Polki już w najlepszej „8”
15 lipca 2019

Pokonując reprezentację Peru biało-czerwone juniorki zameldowały się w kolejnej fazie Mistrzostw Świata do lat 20, jakie odbywają się w Meksyku.

Podopieczne trenerów Waldemara Kawki i Ireneusza Waleczka przed meczem z niepokonanymi wcześniej Peruwiankami były w sytuacji trudnej, wszak musiały odnieść zwycięstwo za 3 punkty, by awansować do grona 8 najlepszych zespołów.

Na wstępie to rywalki radziły sobie nieco lepiej i prowadziły m.in. 9:7. W drugiej części seta Polki przejęły inicjatywę, wygrywając 25:22 po ataku podopiecznej SMS PZPS w Szczyrku Pauliny Damaske z lewego skrzydła. Podbudowane takim obrotem spraw w kolejnych partiach miały już spotkanie pod pełną kontrolą. Pomocna okazała się w tym zagrywka, w którym to elemencie brylowała Weronika Centka. Jej as serwisowy zakończył wynikiem 25:20 seta numer 2. W następnym nasze juniorki przypieczętowały sukces, ponownie w polu serwisowym wyrządziły przeciwniczkom znaczne szkody, zwłaszcza tyczy się to zagrywek Damaske i Zuzanny Góreckiej. Ta ostatnia mecz zwieńczyła udanym atakiem na 25:20.

W Meksyku występują w biało-czerwonych barwach uczennice SMS PZPS – Paulina Damaske, Zofia Szczotkiewicz, Weronika Szlagowska i Julia Mazur oraz tegoroczne absolwentki szkoły – Klaudia Laskowska, Paulina Zaborowska, Oliwia Bałuk, Zuzanna Górecka, Weronika Centka i Adrianna Rybak.

Polska – Peru 3:0 (25:22, 25:20, 25:20)