Pod znakiem rewanżów
21 stycznia 2024

Pod znakiem rewanżów

Powody do zadowolenia miały po meczach rozegranych w miniony piątek i sobotę młodsze uczennice Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej w Szczyrku.

– To pierwszy taki weekend, w którym w obu meczach odnieśliśmy zwycięstwa. Rywalkom z Wieliczki i Bielska-Białej zrewanżowaliśmy się jednocześnie za porażki z ubiegłego roku. Również dokonując oceny zaprezentowanego poziomu gry powody do zadowolenia są – mówi Marcin Orlik, szkoleniowiec II-ligowego zespołu SMS PZPS.

W piątek w Szczyrku nasza „dwójka” pokonała 3:0 zawodniczki UJ CM Solna Wieliczka. Fakt wygrania wszystkich setów nie oddaje tego, że na parkiecie długimi fragmentami trwała zacięta walka. Końcówki były natomiast przez gospodynie odpowiednio rozegrane. Kluczem do triumfu okazał się set numer 3, w którym przeciwniczki miały przewagę, ale nie zdołały meczu przedłużyć.

Sobotni wyjazd do Bielska-Białej także przyniósł szczęśliwy finał. Długie i ciekawe spotkanie mogło zakończyć się nawet zwycięstwem naszych uczennic – tym razem pod trenerską pieczą Sebastiana Tchórza – w stosunku 3:1, ale w czwartej odsłonie, wskutek nadmiernej liczby własnych błędów i niezdecydowania w ataku, zaprzepaściły prowadzenie 24:21. Zdołały jednak opanować emocje i pewnie wygrać tie-break 15:11, poprawiając bilans punktowy w obecnym sezonie.

Na pochwały indywidualne zasłużyły skrzydłowe – Nelly Adamczewska, Andżelika Górzyńska i Daria Wieczorek gwarantowały drużynie sporo punktowych zdobyczy. Nieźle funkcjonował zespół w połączeniu bloku z obroną. „In plus” również w większości wygrywane sety „na styku”. – Dziewczyny zbierają kolejne doświadczenia. Pozytywne wyniki stanowią dodatkową motywację do dalszej pracy – przyznają szkolni trenerzy.

SMS PZPS II Szczyrk – UJ CM Solna Wieliczka 3:0 (25:21, 26:24, 25:23)

AZS Uniwersytet Bielsko-Bialski – SMS PZPS II Szczyrk 2:3 (21:25, 25:19, 24:26, 28:26, 11:15)

SMS PZPS II:
Natalia Struzik, Atena Kołakowska, Nelly Adamczewska, Daria Wieczorek, Andżelika Górzyńska, Zofia Bąkowska, Maria Minkiewicz, Róża Zegan, Zofia Pinderska, Nicole Gucwa, Maja Koput, Maria Kaczmarzyk, Kinga Piśniak
Trenerzy: Marcin Orlik, Sebastian Tchórz