Plan wykonany, blok kluczowy
17 stycznia 2020

Kolejne punkty I ligi do zdobycia dla siatkarek SMS PZPS były w piątkowy wieczór w Krośnie.

Elementem kluczowym dla punktowego rozdziału był blok, który po stronie ekipy ze Szczyrku funkcjonował doskonale. Dość wspomnieć, że nasze uczennice aż 22 razy wygrywały w ten sposób akcje, najwięcej po 5 „czap” zanotowały rozgrywające dobry mecz środkowe – Dominika Pierzchała i Zuzanna Kulig.

Właśnie blok przesądził w największym stopniu o tym, że podopieczne Wiesława Popika triumfowały w secie otwarcia, który do połowy toczył się niemal punkt za punkt. Przewaga siatkarek SMS PZPS tak na siatce, jak i w zagrywce widoczna była w setach numer 3 i 4. Nasza drużyna prowadziła w nich odpowiednio 16:8 i 16:12. Zawodniczki z Krosna podjęły walkę w końcowej fazie potyczki, wynik „podgoniły” na 21:20 dla SMS-u, ale finisz to znów spokojna i pewna gra przyjezdnych. Wyjątkiem, choć nie w pełni, był set drugi. W nim od stanu 20:20 zespół ze Szczyrku zanotował kosztowny przestój w przyjęciu, by umożliwić gospodyniom doprowadzenie do wyrównania.

MVP konfrontacji w Krośnie została z 16 punktami na koncie Martyna Borowczak. Nieznacznie więcej, bo „oczek” 19 zapisała dziś Martyna Czyrniańska.

– Nie tylko wynik końcowy jest dla nas satysfakcjonujący. Dziewczyny znów zademonstrowały odpowiedni poziom zaangażowania i wolę zwycięstwa – zauważa Miłosz Majka, II trener szkolnej drużyny.

Karpaty MOSiR AZS PWSZ Krosno Glass – SMS PZPS Szczyrk 1:3 (22:25, 25:21, 19:25, 20:25)