Pierwszy komplet
25 października 2023

Pierwszy komplet

Zwycięska środa dla uczennic SMS PZPS Szczyrk. W roli gospodyń pokonały dziś 3:1 wyżej notowany w tabeli zespół, sięgając po premierową maksymalną zdobycz w obecnych rozgrywkach I ligi.

Przyjezdne dobrze weszły w mecz, bo po wyrównanym starcie przejęły inicjatywę. Najwięcej szkody uczennicom czyniła od początku Anna Fiedorowicz, która regularnie punktowała w ataku i poprowadziła swój zespół do wygranej 25:21. Nie przeszkodziło w tym ekipie ze Stężycy 9 własnych błędów, bo częściowo zniwelowane one zostały 4 skutecznymi blokami i 3 asami serwisowymi.

Zupełnie inaczej układał się set drugi. Inicjatywa należała niepodważalnie do podopiecznych trenera Waldemara Kawki, który dokonał korekt w składzie, wprowadzając na parkiet z grona rezerwowych Karolinę Naderę i Aleksandrę Adamczyk. Gospodynie szybko odskoczyły na 8:3, niebawem było już 16:6, a cała partia trwała ledwie 19 minut. Siatkarki SMS PZPS nie tylko w przekonującym stylu wygrały, ale i zaprezentowały bardzo solidny poziom gry, o czym świadczy ograniczona do minimum ilość pomyłek.

Apogeum emocji przysporzyła kolejna odsłona spotkania – w niej żadna z drużyn nie potrafiła uzyskać wyraźnej przewagi. Nasze uczennice poprawiły się w polu serwisowym (4 asy), niezmiennie imponował w bloku i to ten właśnie element odegrał najważniejszą rolę w ostatniej akcji, gdy liderka przyjezdnych Fiedorowicz zastopowana została przez Adamczyk na 26:24.

W partii numer 4 miejscowe poszły „za ciosem”, choć zawodniczki GKS-u Wieżyca z początku dotrzymywały im kroku. Wynik 16:13 czy 21:17 na korzyść SMS-u gwarantował spokojniejszą grę, a nerwowej końcówki finalnie udało się uniknąć. Mecz zamknięty został wraz z dotknięciem siatki przez Maję Malinowską przy piłce przechodzącej.

Do pierwszej w sezonie wygranej SMS PZPS w największym stopniu przyczyniła się Agata Milewska. Środkowa zdobyła 18 punktów, w tym 5 blokiem z pokaźnej liczby 16 „czap” całej drużyny. Inna środkowa Rozalia Moszyńska zaliczyła ich 6, a wszystkich „oczek” 14. Zbyt osamotniona w poczynaniach ekipy trenera Dawida Michora była za to Fiedorowicz, która zgromadziła 26 punktów.

SMS PZPS Szczyrk – GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca 3:1 (21:25, 25:13, 26:24, 25:21)

SMS PZPS: Nadia Siuda, Zofia Brzoza, Natasza Ornoch, Agata Milewska, Gabriela Robińska, Rozalia Moszyńska, Zuzanna Suska, Karolina Nadera, Aleksandra Adamczyk, Wirginia Mulka, Oliwia Jaroń, Anna Dorywalska, Kornelia Drosdowska, Amelia Dombrowska
Trenerzy: Waldemar Kawka, Joanna Staniucha-Szczurek