Passa trwa
17 października 2020

Passa trwa

II-ligowy zespół SMS PZPS także swoje kolejne mecze w obecnym sezonie zakończył ze zwycięskim efektem.

W obu spotkaniach nasza drużyna zaprezentowała się w składzie mocno eksperymentalnym. To ze względu na brak części kadetek uczestniczących w krajowych mistrzostwach. Nie było to jednak przeszkodą w rozegraniu meczów na dobrym poziomie. - Może się okazać, że w takim mieszanym składzie dziewczyny już nie będą grały, tym bardziej stanęły więc na wysokości zadania. Zwłaszcza te młodsze, które do szkoły dołączyły w tym roku zdobyły na pewno wartościowe doświadczenie - zauważa Joanna Staniucha-Szczurek, trener zespołu ze Szczyrku w konfrontacjach przeciwko ekipom z Mysłowic i Tarnowa.

Domowa potyczka przyniosła gospodyniom wygraną 3:0. Nie była to jednak łatwa przeprawa. W setach drugim i trzecim "dwójka" SMS PZPS rozstrzygnięcie nastąpiło w zaciętej grze na przewagi. - Przydarzały nam się proste błędy i trochę sami skomplikowaliśmy sobie sytuację. W najważniejszych momentach dobra gra jednak wracała - dodaje Staniucha-Szczurek, wyróżniając indywidualnie najmłodsze w zespole i debiutujące na poziomie II ligi - Aleksandrę Walczak oraz Rozalię Moszyńską.

Sobotni mecz w Tarnowie rozpoczął się od gładkiego zwycięstwa przyjezdnych 25:11, ale miejscowe potrafiły odpowiedzieć, w równie efektownym stylu wyrównując stan spotkania. - To nie był dla nas łatwy mecz, ale pomimo problemów wygraliśmy i z tego należy się cieszyć - wyjaśnia trener SMS PZPS II. Ciężar gry, zdobywając najwięcej punktów, wzięła na swoje barki Martyna Borowczak. Bardzo udanie zaprezentowały się również libero Iza Dąbrowska oraz rozgrywająca Pola Janicka.

SMS PZPS II Szczyrk - Silesia Volley Mysłowice  3:0 (25:20, 26:24, 29:27)

UKS Jedynka Tarnów - SMS PZPS II Szczyrk 1:3 (11:25, 25:16, 24:26, 21:25)

SMS PZPS II:
Pola Janicka, Aleksandra Walczak, Patrycja Majos, Zofia Brzoza, Martyna Borowczak, Natalia Szmajduch, Julita Piasecka, Oliwia Pietrzak, Rozalia Moszyńska, Justyna Jankowska, Natalia Kecher, Iza Dąbrowska, Magda Kubas
Trenerzy: Joanna Staniucha-Szczurek, Waldemar Kawka