Otwarcie bez seta
6 października 2019

Otwarcie bez seta

Olimpia Jawor była pierwszym przeciwnikiem drużyny SMS PZPS w nowym sezonie siatkarskiej II ligi.

Nasz szkolny zespół złożony był dziś w dużej mierze z najmłodszych podopiecznych SMS PZPS, które ambitną grą usiłowały przeciwstawić się rywalkom. Mecz rozpoczęły dobrze, prowadząc nieznacznie, m.in. 8:7 i 16:15, ale w najważniejszym fragmencie odsłony to przyjezdne dyktowały warunki. Łatwiej siatkarki Olimpii odskakiwały gospodyniom w następnych setach. Nadzieja na przedłużenie rywalizacji pojawiła się, gdy ze stanu 19:14 dla Olimpii uczennice złapały kontakt, by niestety w końcówce zbyt często mylić się. Tak też domowa inauguracja nie przyniosła naszej „dwójce” żadnych zdobyczy.

Wnioski po otwarciu II-ligowych zmagań? – Własna sala nie sprzyjała nam dziś w elemencie zagrywki. Takiej ilości błędów w tym elemencie musimy się wystrzegać. Nie kończyliśmy poza tym sporej liczby akcji po dobrym przyjęciu – opowiada trener Ireneusz Waleczek. – To dopiero faza początkowa sezonu. Dziewczynom potrzeba czasu na lepsze zapoznanie się z systemami gry – dodaje szkoleniowiec „dwójki” SMS PZPS.

Z najlepszym dorobkiem punktowym po stronie ekipy ze Szczyrku spotkanie zakończyła Karolina Staniszewska, gromadząca indywidualnie 10 „oczek”. Na środku siatki wyróżniała się Magda Stambrowska, sporo dobrych rozegrań zaliczyła Zofia Szczotkiewicz.

SMS PZPS II Szczyrk – KS Olimpia Jawor 0:3 (21:25, 20:25, 20:25)

SMS PZPS II:
Zofia Szczotkiewicz, Natalia Szmajduch, Magda Stambrowska, Magda Kubas, Patrycja Majos, Klaudia Łyduch, Wiktoria Zagumny, Karolina Staniszewska, Paulina Jagła, Maja Szymańska, Olga Musiał, Dominika Pierzchała, Ewelina Kolanek, Patrycja Łagida
Trenerzy: Ireneusz Waleczek, Joanna Staniucha-Szczurek