Osłabienia kadrowe zbyt znaczące
25 marca 2023

Osłabienia kadrowe zbyt znaczące

Przed meczem 24. kolejki I-ligowej w Szczyrku różnica dzieląca w tabeli miejscowy SMS PZPS a MKS SAN-Pajda wynosiła raptem punkt na rzecz przyjezdnych. Nie przełożyło się to jednak długimi fragmentami na mecz wyrównany, bo to siatkarki z Jarosławia miały znacznie więcej atutów, wykorzystując zarazem kadrowe osłabienia w szeregach naszego zespołu.

Nie sposób nie odnotować na wstępie, iż miejscowy zespół przystąpił do spotkania mocno przetrzebiony kadrowo – to z racji udziału licznego grona uczennic SMS PZPS w klubowych rozgrywkach o mistrzostwo Polski w kategorii juniorek młodszych. Szansę pokazania się dostały toteż młodsze podopieczne placówki ze Szczyrku, które robiły, co mogły, aby zawodniczkom MKS-u SAN-Pajda się przeciwstawić. Najbardziej powiodła się im ta sztuka w secie drugim. Gospodynie prowadziły za połową partii 16:14, ale wówczas przydarzył się im przestój. Na konto ekipy z Jarosławia powędrowało 7 „oczek” pod rząd, w tym przy trudnych zagrywkach Martyny Zięby. Miało to znaczenie absolutnie kluczowe dla wygranej faworyzowanych w powyżej wspomnianych okolicznościach przyjezdnych, co nastąpiło wynikiem 25:22 po kontrach Weroniki Krysztofiak z lewego i Katarzyny Saj z prawego skrzydła.

Co działo się w pozostałych rozegranych w Szczyrku setach? Dysponujące większą siłą rażenia siatkarki MKS SAN-Pajda odskakiwały odpowiednio na 16:8 i 16:10, aby bez komplikacji zrealizować swój cel nadrzędny. Na wysokich wskaźnikach skuteczności atakowały – Dagmara Dąbrowska (13/24, 54 proc.), Krysztofiak (11/23, 48 proc.) oraz Saj (10/21, 48 proc.). Przyjezdne czyniły zarazem sporo szkód przyjmującym SMS PZPS, łącznie zapisując na swoje konto 10 asów serwisowych przy podejmowanym ryzyku we wspomnianym elemencie. Najwięcej 13 punktów dla SMS PZPS zdobyła Natasza Ornoch, zgodnie po 9 dołożyły Agata Milewska i Karolina Nadera.

– Spodziewaliśmy się, że będzie to dla nas ciężki mecz. Dla naszych młodszych siatkarek I liga to jednak spore wyzwanie na tym etapie, bo to zupełnie inne emocje i poziom w porównaniu do ligi niższej. Mimo wyniku, który nie jest oczywiście dobry, nie mamy się czego wstydzić – podkreśla Joanna Staniucha-Szczurek, II trener zespołu ze Szczyrku.

SMS PZPS Szczyrk - MKS SAN-Pajda Jarosław 0:3 (18:25, 22:25, 20:25)

SMS PZPS:
Agata Milewska, Natasza Ornoch, Oliwia Pietrzak, Anna Dorywalska, Aleksandra Walczak, Karolina Nadera, Patrycja Łagida, Gabriela Robińska, Nelly Adamczewska, Atena Kołakowska
Trenerzy: Waldemar Kawka, Joanna Staniucha-Szczurek