Od pogromu do dużych emocji
28 listopada 2020

Od pogromu do dużych emocji

Istotnie zmieniały się losy potyczki naszej szkolnej "dwójki", która kolejne punkty do zdobycia miała pod Wawelem.

Pod znakiem całkowitej dominacji naszej drużyny upłynęły sety numer 1 i 2, zakończone bardzo wysokimi zwycięstwami. – Lepiej prezentowaliśmy się w każdym elemencie, a wyniki tych setów jak najbardziej to potwierdzają – mówi Ireneusz Waleczek, trener SMS PZPS II.

Sytuacja przyjezdnych skomplikowała się w kolejnej partii. Do kontuzjowanej wcześniej w trakcie gry kapitan Patrycji Łagida dołączyła z urazem Pola Janicka, co też przełożyło się niestety na pewność poczynań ekipy ze Szczyrku. W porównaniu do odsłon wygranych pojawiły się liczne błędy własne, a coraz więcej szkody czyniły trudne zagrywki rywalek. Równorzędna walka trwała wprawdzie na przestrzeni niemal całych setów, lecz końcówki lepiej rozgrywały siatkarki Wisły.

Tie-break to już ponownie odpowiednia dyscyplina po stronie uczennic, które same wzmocniły zagrywkę, niezmiennie pozytywnie funkcjonował ich blok. – Z przebiegu całego meczu wygraliśmy zasłużenie – dodaje szkoleniowiec triumfującej „dwójki”.

Najwięcej punktów dla SMS PZPS II zanotowały Julia Lenik i Natalia Kecher, wyróżniła się ponadto Zofia Brzoza.

Wisła Kraków – SMS PZPS II Szczyrk  2:3  (11:25, 18:25, 25:20, 25:21, 10:15)

SMS PZPS II:
Wiktoria Zagumny, Rozalia Moszyńska, Patrycja Majos, Justyna Jankowska, Julia Lenik, Zofia Brzoza, Pola Janicka, Natalia Kecher, Amelia Dombrowska, Patrycja Łagida, Klaudia Łyduch, Magda Kubas
Trenerzy: Ireneusz Waleczek, Andrzej Peć