Od dominacji do dramaturgii
26 października 2019

Od dominacji do dramaturgii

Różne oblicza miał mecz drużyny SMS PZPS w rozgrywkach szczebla wojewódzkiego.

Gospodynie starcie z ekipą Zorzy Wodzisław Śląski rozpoczęły bardzo pozytywnie. Służyła im przede wszystkim zagrywka, z którą rywalki nie potrafiły sobie poradzić. – Kontrolowaliśmy wydarzenia, osiągając dużą przewagę na siatce, a to przełożyło się na wynik – zaznacza trener naszego zespołu Andrzej Peć.

Zupełnie innego scenariusza dostarczyły kolejne dwie partie. Po stronie zawodniczek SMS PZPS zmniejszył się poziom koncentracji, co natychmiast spotkało się z reakcją wodzisławianek. Zbyt duża liczba własnych pomyłek nie pozwoliła uczennicom zakończyć spotkania z maksymalną zdobyczą, zgoła niespodziewanie wobec przebiegu wcześniejszych setów doszło do tie-breaka.

W nim oba zespoły szły równo do stanu 10:10, na finiszu miejscowe wykazały się większym spokojem, zwyciężając 15:12. – Dobrze, że dziewczyny właściwie się zmobilizowały po przegranych setach. Zanotowaliśmy kolejne zwycięstwo w tym sezonie, zbierając istotne doświadczenie – mówi szkoleniowiec „trójki” SMS PZPS.

SMS PZPS III Szczyrk – MKS Zorza Wodzisław Śląski 3:2 (25:14, 25:17, 22:25, 20:25, 15:12)

SMS PZPS III:
Wiktoria Zagumny, Ewelina Kolanek, Magda Stambrowska, Justyna Jankowska, Natalia Kecher, Patrycja Majos, Maja Gulka, Julia Lenik, Natalia Szmajduch, Paulina Jagła, Magda Kubas, Klaudia Łyduch
Trenerzy: Andrzej Peć, Ireneusz Waleczek