Nieudany wyjazd
13 stycznia 2018

Trzy sety przyszło dziś stoczyć w Tarnowie naszej I-ligowej drużynie. Żadnej zdobyczy z trudnego terenu nie udało się wywieźć.

Najbliżej tego, aby zmienić niekorzystny przebieg wydarzeń, po wygranej przez Grupę Azoty PWSZ partii premierowej, nasza drużyna była w drugim secie. Przegrywając 17:21 przyjezdne zanotowały dobry okres gry, wyrównując wynik na 24:24. Niestety, w decydujących akcjach siatkarki z Tarnowa nie dały się zaskoczyć. Set przegrany w takich okolicznościach miał wpływ na to, że zmęczony również meczem wczorajszym zespół SMS PZPS nie podjął walki w następnej, jednostronnej odsłonie.

Czynnikiem najbardziej świadczącym o przewadze przeciwniczek był blok. Punktów w tym elemencie gospodynie zdobyły 12, o połowę więcej aniżeli drużyna trenera Waldemara Kawki. W naszym zespole jedynie Zuzanna Górecka i Oliwia Bałuk zdobywając po 11 „oczek” zasłużyły na wyróżnienie.

Grupa Azoty PWSZ Tarnów – SMS PZPS Szczyrk  3:0  (25:22, 26:24, 25:17)