Niespodzianka już kolejna
7 grudnia 2019

Z nieznacznie wyżej notowanym w I-ligowej tabeli zespołem 7R Solna Wieliczka nasze zawodniczki stoczyły w sobotni wieczór zażartą batalię.

W konfrontacji z niewygodnym dla siebie przeciwnikiem, który w poprzednich sezonach uczennice ze Szczyrku pokonywał, przyjezdne wypadły bardzo korzystnie, potwierdzając wysoką formę. - Widoczna była od początku meczu duża determinacja i chęć odniesienia wyjazdowego zwycięstwa - zauważa Miłosz Majka, II trener drużyny SMS PZPS.

Mimo iż w sobotnim spotkaniu to szkolna ekipa popełniła więcej własnych błędów, to ona wygrała większą liczbę setów. W odsłonach premierowej i trzeciej podopieczne Wiesława Popika były górą, bo zwłaszcza w ataku prezentowały się bardzo solidnie (29 punktów tym elementem w wygranych setach). Wieliczanki na niewiele naszemu zespołowi pozwoliły w pozostałych setach przed tie-breakiem, w których szybko uzyskiwały kluczową przewagę.

Decydująca partia miała całkowicie jednostronny przebieg. Już na wstępie zrobiło się 6:2 dla SMS PZPS, kilka minut po zmianie stron siatkarki ze Szczyrku fetować mogły cenny triumf. W tie-breaku niewątpliwym kluczem była zagrywka i aż 4 asy serwisowe, w tym 2 autorstwa Martyny Łazowskiej.

Najskuteczniej w meczu z 7R Solna Wieliczka radziła sobie Paulina Damaske, która zgromadziła 25 punktów. 14 "oczek" dołożyła Martyna Borowczak, a z 8 starcie zakończyła środkowa Katarzyna Hyży.

7R Solna Wieliczka - SMS PZPS Szczyrk 2:3 (21:25, 25:18, 22:25, 25:17, 8:15)