Nasze uczennice w stolicy
7 czerwca 2015

Nasze uczennice w stolicy

W pierwszych dniach czerwca uczennice Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej w Szczyrku i uczniowie zaprzyjaźnionej szkoły z Jastrzębia wyjechali na trzy dni do stolicy.

Zwiedzanie Warszawy to z jednej strony oryginalny cykl lekcji historii, literatury i geografii, natomiast wizyta w Centrum Nauki Kopernik pozwoliła na przeprowadzenie wielu cennych doświadczeń z przedmiotów ścisłych.

Piękna pogoda sprzyjała spacerom po uliczkach Starego Miasta, Łazienkach, wśród pomników na Powązkach, gdzie zapalono znicz i złożono kwiaty na grobach bohaterów ?Kamieni na szaniec? i ofiar katastrofy pod Smoleńskiem.

Bijące serce zawsze bohaterskiej Warszawy towarzyszyło młodzieży w Muzeum Powstania Warszawskiego, a film ?Miasto ruin? unaocznił naszym podopiecznym, jak bardzo zniszczona została stolica podczas II wojny światowej.

Na zakończenie wizyty w Warszawie uczennice SMS PZPS w Szczyrku oraz siatkarze z Jastrzębia odwiedzili siedzibę Sejmu, w której przywitał gości z południa kraju poseł, a także prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Paweł Papke.

Podsumowując, trzy stołeczne dni wypełnione były zwiedzaniem. Minęły szybko, ale wrażenia i wiedza pozostaną na długo.