Nasze uczennice w juniorskich rozgrywkach
12 lutego 2020

Nasze uczennice w juniorskich rozgrywkach

Spore grono uczennic Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej w Szczyrku awansowało wraz ze swoimi aktualnymi klubami na ogólnopolski szczebel juniorskiej rywalizacji.

W wyniku losowania ćwierćfinałowych grup do tej samej trafiły ekipy Elite Volley Kraków z Karoliną Drużkowską w składzie oraz ABIS SP 64 Budowlani Łódź, którego barw broni Sonia Stefanik.

Podobnie przedstawia się sytuacja w grupie, w której los skojarzył #Volley Wrocław z Katarzyną Hyży oraz KPKS Halemba Ruda Śląska z Natalią Szmajduch i Eweliną Kolanek.

Do meczów z udziałem drużyn z naszymi zawodniczkami może dojść także w grupie VI, do której trafiły GKS Wieżyca 2011 Stężyca i ŁKS SŻ Łódź, odpowiednio z Zuzanną Kulig i Julitą Piasecką w kadrze.

W grupie VIII znalazły się natomiast m.in. KS Pałac Bydgoszcz z Aleksandrą Justką i Weroniką Szlagowską oraz Enea Energetyk Poznań z Martyną Borowczak.

W innych grupach spośród podopiecznych SMS PZPS są ponadto: Martyna Łazowska (Łaskovia Łask), Zofia Lis (KS SMS AZS AWF Wrocław) i tercet Energi MKS SMS Kalisz – Julia Mazur, Paulina Damaske i Zofia Szczotkiewicz.