Nasze uczennice rozpoczynają udział w Mistrzostwach Świata
1 sierpnia 2023

Nasze uczennice rozpoczynają udział w Mistrzostwach Świata

Już dziś reprezentacja Polski siatkarek do lat 19 pod wodzą trenera Waldemara Kawki rozegra premierowy mecz Mistrzostw Świata w chorwackim mieście Osijek, w których udział wezmą 24 drużyny.

Turniej przeprowadzony zostanie na Chorwacji i Węgrzech od 1 do 11 sierpnia. W reprezentacji znalazły się uczennice naszej szkoły: Nadia Siuda, Aleksandra Walczak, Aleksandra Adamczyk, Amelia Dombrowska, Zofia Brzoza, Agata Milewska, Rozalia Moszyńska oraz Zuzanna Suska.

Przed młodzieżową reprezentacją Polski, która ma za sobą długi okres przygotowawczy, wymagające mecze do rozegrania w grupie D, w której znalazły się m.in. medalistki poprzednich mistrzostw - Amerykanki i Serbki. Biało-czerwone zmierzą się także z Meksykiem - na inaugurację we wtorkowy wieczór 1 sierpnia, Koreą Południową oraz Japonią.

Od 1 do 6 sierpnia każda z drużyn rozegra po 5 spotkań z jednym dniem wolnym od rywalizacji (4 sierpnia). Po fazie grupowej 16 zespołów zagra w 1/8 finału, następnie odbędą się ćwierćfinały i walka o medale.

Skład reprezentacji Polski U-19 na Mistrzostwa Świata (1–11 sierpnia 2023 r.):
Rozgrywające: Nadia Siuda, Aleksandra Walczak
Przyjmujące: Aleksandra Adamczyk, Amelia Dombrowska, Anna Fiedorowicz, Zofia Sobanty
Atakujące: Zofia Brzoza, Martyna Podlaska
Środkowe: Karolina Feliks, Agata Milewska, Rozalia Moszyńska
Libero: Zuzanna Suska

Sztab szkoleniowy:
Waldemar Kawka – I trener
Marcin Orlik, Przemysław Płaczek – asystenci trenera
Wojciech Szymański – statystyk
Damian Buźniak – trener przygotowania motorycznego
Joanna Jarońska – fizjoterapeuta

Zachęcamy do kibicowania naszej reprezentacji oraz śledzenia bieżących informacji również na naszym Fanpage na Facebooku. W linku poniżej znajduje się pełny harmonogram rozgrywek: https://en.volleyballworld.com/volleyball/competitions/women-u19-world-championship-2023/schedule/