Na wyjeździe bez szans
10 października 2018

Po domowych zwycięstwach z minionego weekendu kolejny mecz naszej I-ligowej drużyny okazał się bardzo trudny.

Zespół z Dąbrowy Górniczej, złożony z kilku zawodniczek mających doświadczenie z najwyższej klasy rozgrywkowej, od początku spotkanie zdominował. W pierwszym secie gospodynie odskoczyły drużynie trenera Waldemara Kawki po udanych atakach byłej uczennicy SMS PZPS Aleksandry Lipskiej. Wobec licznych błędów własnych po stronie szkolnej ekipy wynik końcowy okazał się znaczący na korzyść MKS-u. Nie inaczej przebiegała partia kolejna. W niej SMS przegrywał już 3:10, by ostatecznie ugrać tylko 10 „oczek”. Więcej walki równorzędnej dostarczył set trzeci. Po skutecznym zbiciu Karoliny Drużkowskiej przyjezdne prowadziły nawet 10:7, ale szybko role się odwróciły. Dąbrowianki były skuteczne w zagrywce i ataku, korzystały także na pomyłkach naszej drużyny, by triumfować 25:21.

MKS Dąbrowa Górnicza – SMS PZPS Szczyrk 3:0 (25:14, 25:10, 25:21)