Na wygraną trzeba poczekać
15 października 2023

Pierwsze domowe mecze w II lidze w sezonie 2023/2024 były w wykonaniu naszych uczennic nieudane pod względem wyniku, ale gra może napawać optymizmem.

Siatkarki ze Szczyrku mogą żałować, że nie rozpoczęły sobotniego spotkania od wygranej partii, bo szansa na to była spora. Prowadzenia 20:17 gospodynie nie wykorzystały, również piłek setowych, by przegrać wobec zbyt dużej liczby błędów własnych. Te niestety rzutowały także na wyniki w setach numer 2 i 4, które dość pewnie padły łupem zawodniczek Maratonu. Na nic zdał się pogrom w odsłonie trzeciej, w którym różnicę zrobiło 6 punktowych bloków „dwójki” SMS PZPS, podobnie jak 3 asy serwisowe.

W całym meczu indywidualnie najlepiej wypadła pod kątem zdobyczy punktowych Nelly Adamczewska, która zgromadziła 16 „oczek”. Z 12 potyczkę zakończyła Maria Kaczmarzyk, co warto docenić w przypadku środkowej, która wyróżniła się choćby 5 blokami.

– Ogrywamy się na tym poziomie, grając bardzo młodym składem. Widać, że tego doświadczenia na razie brakuje, ale będziemy je systematycznie zdobywać – stwierdził po opisanym pokrótce meczu trener naszej II-ligowej drużyny Marcin Orlik.

Niedzielna potyczka z ekipą z Tomaszowa Lubelskiego była zacięta, ale to przyjezdne w każdym secie miały więcej powodów do zadowolenia. – Końcówek nie rozgrywaliśmy niestety dobrze, natomiast siatkarsko zaprezentowaliśmy się znacznie lepiej w porównaniu do soboty. Sporo szkody czyniliśmy rywalkom w polu serwisowym, broniliśmy też dużo ataków zauważa szkoleniowiec SMS PZPS. Ponownie gospodynie wypuściły sporą zaliczkę w secie otwierającym spotkanie, w którym prowadziły m.in. 21:16. Tylko w trzeciej partii pozwoliły przeciwniczkom odskoczyć, po zmianach w składzie uczennice zainicjowały pościg, który jednak powodzenia nie przyniósł.

Na wysokim procencie skuteczności ponownie zaprezentowała się w ataku Nelly Adamczewska, na oceny "in plus" zasłużyły również inne zawodniczki naszej drużyny z libero Nicole Gucwą na czele.

SMS PZPS II Szczyrk – UKS Maraton Krzeszowice 1:3 (27:29, 19:25, 25:14, 16:25)

SMS PZPS II Szczyrk – TKS Tomasovia Tomaszów Lubelski 0:3 (24:26, 22:25, 20:25)

SMS PZPS II: Maria Kaczmarzyk, Maria Minkiewicz, Atena Kołakowska, Nicole Gucwa, Natalia Struzik, Angelika Górzyńska, Zofia Bąkowska, Daria Wieczorek, Maja Koput, Kinga Piśniak, Róża Zegan, Nelly Adamczewska
Trenerzy: Marcin Orlik, Sebastian Tchórz