Medale wciąż realne
18 lipca 2019

Medale wciąż realne

Juniorska reprezentacja Polski po kolejnych meczach Mistrzostw Świata do lat 20, w tym zwycięskim przeciwko Stanom Zjednoczonym, zachowała szansę, aby znaleźć się w strefie medalowej.

Drugą fazę czempionatu Polki rozpoczęły od starcia z Turczynkami. To poszło po myśli biało-czerwonych, ale tylko w pierwszym secie, wygranym 26:24 dzięki wysokiej efektywności ataku. W pozostałych dominowały już rywalki, a dwucyfrowe zdobycze punktowe Julii Orzoł i Zuzanny Góreckiej – odpowiednio 18 i 17 – nie były wystarczające.

Znacznie lepiej podopiecznym Waldemara Kawki i Ireneusza Waleczka powiodło się w konfrontacji z Amerykankami, która przebiegła niemal pod pełną kontrolą naszego zespołu, a wynik 3:0 tylko to potwierdza. W jednej z głównych ról wystąpiła tym razem przyjmująca Paulina Damaske, która zapisała na swoim koncie 14 „oczek”. Polki rzadziej od przeciwniczek myliły się, miały także istotną przewagę w skuteczności ataku.

W Meksyku występują w biało-czerwonych barwach uczennice SMS PZPS – Paulina Damaske, Zofia Szczotkiewicz, Weronika Szlagowska i Julia Mazur oraz tegoroczne absolwentki szkoły – Klaudia Laskowska, Paulina Zaborowska, Oliwia Bałuk, Zuzanna Górecka, Weronika Centka i Adrianna Rybak.


Polska – Turcja 1:3 (26:24, 23:25, 21:25, 18:25)

Polska – USA 3:0 (25:18, 25:20, 25:23)

Polska:
Weronika Centka, Klaudia Laskowska, Oliwia Bałuk, Paulina Zaborowska, Monika Jagła, Adrianna Rybak, Weronika Szlagowska, Julia Mazur, Paulina Damaske, Julia Orzoł, Zofia Szczotkiewicz, Zuzanna Górecka
Trenerzy: Waldemar Kawka, Ireneusz Waleczek


FOTO: FIVB