Mało błędów, pewne zwycięstwo
6 października 2018

W trzech setach rozstrzygnął się II-ligowy mecz „dwójki” SMS PZPS z Sokołem Radzionków.

Nasza drużyna potrafiła na przestrzeni niemal całego meczu utrzymać równy poziom, doprowadziło to do wygranej bez straty seta. Jedynie w trzeciej partii mecz był bardziej zacięty. Siatkarki Sokoła prowadziły jeszcze 13:10, ale miejscowe zdołały sytuację w porę opanować.

Kluczem do sobotniej wygranej była stosunkowo niewielka liczba błędów własnych. – Dziewczyny dobrze realizowały założenia, dzięki temu łatwiej grało się im „na siatce” – mówi trener ekipy ze Szczyrku Andrzej Peć.

Na indywidualne wyróżnienie spośród naszych uczennic zasłużyły trzymające równy poziom na przyjęciu Martyna Borowczak i Martyna Czyrniańska, skuteczna w ataku Maja Szymańska i umiejętnie rozgrywająca akcje SMS-u Martyna Łazowska.

SMS PZPS II Szczyrk – MKS Sokół Radzionków 3:0 (25:21, 25:21, 25:22)