Maksymalna punktowa zdobycz
20 marca 2021

Maksymalna punktowa zdobycz

Po tytułową siatkarki SMS PZPS sięgnęły w sobotnim wyjazdowym starciu I ligi w Częstochowie.

Początek meczu należał do gospodyń, które bardzo dobrze spisywały się w przyjęciu zagrywki i obronie. Znalazło to przełożenie na wynik. Siatkarki Częstochowianki bliskie były wygranej w secie otwarca, prowadząc już 16:12. Po przerwie na żądanie trenera Wiesława Popika nasz zespół rozpoczął jednak pościg, który dzięki cierpliwości w ataku i zagrywce okazał się skuteczny. Asy serwisowe Martyny Leoniak i Martyny Borowczak pozwoliły przechylić szalę na korzyść SMS PZPS.

W kolejnych odsłonach uczennice radziły sobie znacznie lepiej. Stosunkowo szybko uzyskiwały przewagę (8:5, 16:10, 21:15 w secie II oraz 8:6, 16:13, 21:17 w secie III), której ze spokojem pilnowały. Kluczowym elementem był blok, który przysporzył ekipie ze Szczyrku 13 punktów w całym spotkaniu. Przyjezdne uzyskały ponadto więcej bezpośrednich zdobyczy z zagrywki, częściej punktowały atakiem.

Indywidualnie największy dorobek 18 "oczek" odnotowała Martyna Czyrniańska, 13 dołożyła Martyna Leoniak.

Częstochowianka Częstochowa - SMS PZPS Szczyrk  0:3  (22:25, 18:25, 20:25)

SMS PZPS:
Dominika Pierzchała, Martyna Łazowska, Martyna Leoniak, Martyna Borowczak, Katarzyna Hyży, Zofia Brzoza, Martyna Czyrniańska, Sonia Stefanik, Aleksandra Czaplicka, Izabela Dąbrowska
Trenerzy: Wiesław Popik, Miłosz Majka, Waldemar Kawka