Ligowe rozgrywki SMS-u
14 września 2017

Ligowe rozgrywki SMS-u

Wzorem poprzednich lat uczennice Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej w Szczyrku występować będą w rozgrywkach ligowych na trzech szczeblach.

Najwcześniej sezon rozpocznie najmłodsza grupa naszych zawodniczek. W sobotę 23 września drużyna SMS PZPS III Szczyrk zagra na wyjeździe w Wodzisławiu Śląskim, inaugurując tym samym sezon w rywalizacji szczebla wojewódzkiego. Celem tych ligowych zmagań będzie jak dotychczas przede wszystkim zdobycie siatkarskiego doświadczenia przez nasze uczennice.

Na 7 października wyznaczono natomiast premierę sezonu w I i II lidze. Nasza „jedynka”, prowadzona w najbliższych rozgrywkach przez trenerów Waldemara Kawkę i Ireneusza Waleczka, pierwszy mecz zaliczy w Warszawie z tamtejszą Wisłą, tydzień później do Szczyrku zawitają siatkarki Uni Opole.

Z kolei ekipa SMS PZPS II, ze szkoleniowcami Andrzejem Peciem i Wiesławem Popikiem, inaugurację zanotuje w Świdnicy spotkanie z MKS-em Polonią. Na środę 11 października wyznaczono wstępnie mecz 2. kolejki – domowy z Silesią Volley MSK Mysłowice.