Liderki zbyt mocne
23 stycznia 2021

W wyjazdowym meczu I-ligowym w Opolu zespół uczennic SMS PZPS zdołał wygrać jednego seta, najbardziej zarazem zaciętego na przestrzeni całego meczu z rywalkami, które stawce jak na razie przewodzą.

Sobotnie starcie w Opolu było dla naszej drużyny nie lada wyzwaniem. I choć zaangażowania uczennicom trudno odmówić, to jednak ton rywalizacji nadawały właśnie zawodniczki miejscowe.

We wszystkich setach wygranych przeważały od samego początku, budując kilkupunktową przewagę. Na uwagę zasługuje tutaj jednak fakt, że w odsłonie numer 4 podopieczne trenera Wiesława Popika napędziły opolankom strachu, gdy z wyniku 16:9 dla Uni wyciągnęły wynik na 21:19. Mogły wówczas pokusić się o odwrócenie losów potyczki, co wcześniej miało już miejsce. W drugim secie ekipa z Opola prowadziła m.in. 16:11, ale w grze "na przewagi" do wyrównania w meczu doprowadziły siatkarki SMS PZPS. Kluczem było aż 19 "oczek" uzyskanych w ataku oraz stosunkowo niewielka liczba własnych pomyłek.

Sety wygrywane przez liderki I ligi miały również swoją "wymowę". Na otwarcie przyjezdne popełniały zbyt dużo błędów, ponownie na prowadzenie przeciwniczki wyszły dzięki sporej różnicy na swą korzyść w ataku i bloku, z kolei ostatnia partia to aż 5 asów serwisowych Uni.

Julita Piasecka i Patrycja Łagida z 12 punktami to najskuteczniejsze zawodniczki w naszej drużynie. 11 "oczek" dołożyła Martyna Borowczak, a 10 Katarzyna Hyży. Wśród dzisiejszych rywalek ważne role odgrywały byłe podopieczne SMS PZPS - Gabriela Makarowska i Adrianna Rybak.

Uni Opole - SMS PZPS Szczyrk  3:1  (25:19, 25:27, 25:14, 25:21)