Lepszy wynik w zasięgu
23 października 2023

Lepszy wynik w zasięgu

Nie udał się naszej I-ligowej drużynie wyjazd do Nowego Dworu Mazowieckiego, gdzie wszystkie rozegrane sety powędrowały na konto gospodyń meczu.

Na wstępie wydawało się, że idealne otwarcie konfrontacji stanie się faktem. Nasz zespół prowadził m.in. 8:3, 16:12 czy 21:18. Ale na finiszu uczennice SMS PZPS popełniały zbyt dużo własnych błędów. Efekt? Przegrana 22:25, która dalsze poczynania przyjezdnych mocno skomplikowała. W partii kolejnej rywalizacja toczyła się „na styku”, końcówkę lepiej wytrzymały siatkarki z Nowego Dworu Mazowieckiego. Z kolei w odsłonie numer 3 nasze zawodniczki dotrzymywały kroku przeciwniczkom do stanu 8:7, by ostatecznie przegrać wyraźnie.

Na częściowe usprawiedliwienie wyjazdowej porażki bez jakiejkolwiek zdobyczy należy odnotować, iż nie wszystkie zawodniczki były w pełni sił, co rzutowało na przebieg gry. – Błędy własne, które popełniamy są wciąż problemem. Walczymy, mamy fajne akcje, w których wyciągamy nawet bardzo trudne piłki, a potem przydarzają się deprymujące pomyłki – zauważa Joanna Staniucha-Szczurek, II trener naszej szkolnej drużyny.

Indywidualnie najwięcej „in plus” zagwarantowała ekipie ze Szczyrku środkowa Agata Milewska, która zdobyła 10 punktów, w tym po 3 blokiem i zagrywką.

Eco Harpoon LOS Nowy Dwór Mazowiecki – SMS PZPS Szczyrk 3:0 (25:22, 25:22, 25:16)

SMS PZPS:
Amelia Dombrowska, Natasza Ornoch, Anna Dorywalska, Wiktoria Mulka, Rozalia Moszyńska, Karolina Nadera, Agata Milewska, Aleksandra Adamczyk, Nadia Siuda, Gabriela Robińska, Zofia Brzoza, Zuzanna Suska
Trenerzy: Waldemar Kawka, Joanna Staniucha-Szczurek