Koncentracja na 3:0
13 stycznia 2021

Koncentracja na 3:0

Trwa zwycięska passa siatkarek SMS PZPS w I-ligowych rozgrywkach. W środowe popołudnie nic do powiedzenia nie miały przyjezdne z Sosnowca.

Nie tylko elementy czysto siatkarskie – tu w szczególności atak oraz blok – okazały się kluczowe w dzisiejszej konfrontacji, która przybrała na niemal całej rozciągłości charakteru jednostronnego. Stroną dominującą były podopieczne trenera Wiesława Popika, które z bardzo dobrym skutkiem wywiązywały się z realizacji nakreślonych założeń taktycznych. – Na pochwałę zasługuje wysoki poziom koncentracji, który dziewczyny potrafiły na dłuższą metę utrzymać – przyznaje szkoleniowiec I-ligowca ze Szczyrku.

Sety mecz otwierający i zamykający były bliźniacze. W obu przyjezdne trzymały dystans na wstępie, ale po przekroczeniu dwucyfrowej granicy punktów to nasz zespół budował przewagę, odskakując na 16:11, a następnie 21:13. Gospodynie uniknęły tym samym jakichkolwiek nerwowych sytuacji w końcówkach odsłon. Wyjątkiem była natomiast partia druga, w której zawodniczki z Sosnowca miały sposobność, by uczennicom popsuć nastroje. Kiedy jednak przeciwniczki wypracowały sobie zaliczkę 21:19 otrzymały wyborną ripostę ze strony siatkarek SMS PZPS, triumfujących w prawie wszystkich akcjach do końca najbardziej zaciętego seta.

Z osiągnięć indywidualnych wspomnieć warto o 100-procentowej skuteczności w ataku środkowej Zuzanny Kulig. Odpowiednio 13, 12 i 11 punktów zapisały na koncie swojej drużyny skrzydłowe SMS-u – Julita Piasecka, Martyna Czyrniańska i Martyna Borowczak. Cały zespół fetował z kolei jak najbardziej zasadnie awans na 2. miejsce w I-ligowej tabeli, co stanowi o jednym z najlepszym z dotychczasowych sezonów na zapleczu siatkarskiej elity.

SMS PZPS Szczyrk - Asotra Płomień Sosnowiec  3:0  (25:18, 25:22, 25:15)

SMS PZPS:
Martyna Borowczak, Julita Piasecka, Zuzanna Kulig, Aleksandra Walczak, Martyna Czyrniańska, Sonia Stefanik, Dominika Pierzchała, Natalia Szmajduch, Martyna Leoniak, Katarzyna Hyży, Magda Stambrowska, Pola Janicka, Izabela Dąbrowska, Klaudia Łyduch
Trenerzy: Wiesław Popik, Miłosz Majka