Klucz w zagrywce
13 stycznia 2018

Klucz w zagrywce

Dzisiejsza konfrontacja z ekipą z Radzionkowa nie była dla naszej II-ligowej drużyny pomyślna.

Od początku meczu szkoleniowcy SMS PZPS desygnowali do gry nieco eksperymentalny skład, znalazło się w nim miejsce dla uczennic II klasy naszego Gimnazjum. – Gramy oczywiście za każdym razem o zwycięstwo, ale realizujemy też konsekwentnie cele nadrzędne ogrywania młodszych zawodniczek. Po długiej przerwie w rozgrywkach chcemy, aby wszystkie dziewczyny w miarę szybko złapały rytm meczowy – zaznacza trener Andrzej Peć.

Na przestrzeni wszystkich rozegranych w sobotę setów dominował ten zespół, który lepiej zagrywał w danym momencie. Częściej ten element był atutem siatkarek Sokoła, które potrafiły zdobywać punkty seriami, korzystając na słabszym przyjęciu po szczyrkowskiej stronie siatki. – Rotowaliśmy składem, ale ciągle brakowało nam stabilnego przyjęcia, co nie pozwoliło podjąć równorzędnej walki – ocenia szkoleniowiec II-ligowej drużyny SMS-u, która tylko w początkowych fazach setów dotrzymywała kroku lepszym w sobotni wieczór rywalkom z Radzionkowa.

SMS PZPS II Szczyrk – MKS Sokół Radzionków  0:3  (21:25, 15:25, 21:25)

SMS PZPS II:
Izabela Klekot, Sonia Stefanik, Martyna Łazowska, Martyna Czyrniańska, Julia Serowiecka, Magda Kubas, Katarzyna Hyży, Magda Stambrowska, Zuzanna Kulig, Aleksandra Justka, Martyna Borowczak, Julita Piasecka, Karolina Drużkowska, Oliwia Poreda
Trenerzy: Wiesław Popik, Andrzej Peć

MKS Sokół: Bałdys, Pietroczuk, Bruderek, Gołda, Gnyś, Wójcik, Grząślewicz, Schafer, Kondla, Zawisza, Kmita
Trener: Jarosław Wachowski


Foto: Agnieszka Nowoczek