Kandydatki do szkoły na konsultacji
6 czerwca 2024

Kandydatki do szkoły na konsultacji

Zawodniczki wyłonione podczas Regionalnych Turniejów Nadziei Olimpijskich przebywały w dniach 2-4 czerwca br. na konsultacji szkoleniowej w Szczyrku. To ważny etap rekrutacji do Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej w kontekście nadchodzącego roku szkolnego 2024/2025.

W 3-dniowym zgrupowaniu na obiektach Centralnego Ośrodka Sportu w Szczyrku uczestniczyło 15 siatkarek z roczników 2009-2010, którym sztab szkoleniowy przyglądał się podczas 4 jednostek treningowych. – Mieliśmy okazję poznać obecne możliwości wyselekcjonowanych wcześniej dziewczyn, ocenić ich predyspozycje, w czym przydatne były również testy sprawnościowe oraz pomiary parametrów fizycznych – mówi Andrzej Peć, trener główny SMS PZPS w Szczyrku.

Konsultację zakończył wyjazd do Warszawy, gdzie przeprowadzone zostały badania ortopedyczne. Po nich zawodniczki udały się już do swoich klubów. Decyzje o tym, które zostaną zakwalifikowane do przyjęcia do szkoły zapadną po uzyskaniu i analizie wszystkich wyników.

Poniżej galeria zdjęć z przebiegu konsultacji w Szczyrku.