Kadra juniorek młodszych trenuje pod Tatrami
25 maja 2024

Kadra juniorek młodszych trenuje pod Tatrami

10-osobowe grono uczennic Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej w Szczyrku uczestniczy w zgrupowaniu kadry do lat 18 na obiektach Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem.

Biało-czerwone pod trenerskim okiem Marcina Orlika rozpoczęły zgrupowanie 20 maja. Spod Tatr przeniosą się do Krosna, gdzie będą kontynuować przygotowania do zaplanowanych na pierwszą połowę lipca Mistrzostw Europy U-18.

- Cel najważniejszy na zgrupowanie w Zakopanem to praca nad taktyką, również w oparciu o materiał do pracy, jaki mamy zgromadzony po ostatnich meczach sparingowych. Drugi ważny cel to selekcja, bo wyłonimy tu skład na Mistrzostwa Europy. Cieszy, że mamy odpowiednie warunki i wszystkie potrzeby zapewnione na najwyższym poziomie - przyznaje szkoleniowiec reprezentacji do lat 18.

W kadrze juniorek młodszych liczne grono stanowią uczennice SMS PZPS w Szczyrk. Są to: rozgrywająca Nadia Siuda, atakujące Gabriela Robińska, Zofia Pinderska, Nelly Adamczewska, środkowe Anna Dorywalska, Maja Koput, Maria Kaczmarzyk, przyjmujące Daria Wieczorek, Natasza Ornoch oraz libero Nicole Gucwa.