Juniorki z dwoma zwycięstwami w grupie
11 lipca 2021

Juniorki z dwoma zwycięstwami w grupie

W belgijskim Kortrijk reprezentacja Polski juniorek, złożona w dużej mierze z podopiecznych SMS PZPS w Szczyrku, rozegrała komplet meczów grupowych w ramach Mistrzostw Świata, które w ostatecznym rozrachunku przyniosły awans do kolejnego etapu czempionatu.

– Miałyśmy dobry dzień. Szczególnie w zagrywce i ataku górowałyśmy nad rywalkami – takie słowa po inauguracyjnym starciu z Białorusinkami wypowiedziała przyjmująca Julita Piasecka. Słowa zawodniczki broniącej w ostatnich sezonach naszych szkolnych barw żadnym zaskoczeniem być nie mogą, bo Polki łatwo poradziły sobie z przeciwniczkami. Momentów „stykowych” w jednostronnym meczu było niewiele, jeśli już to tylko na wstępie poszczególnych setów. Z 20 punktami najlepszy dorobek indywidualny zaliczyła Martyna Czyrniańska.

Drugiego dnia podopieczne trenerów Wiesława Popika i Miłosza Majki zadanie miały trudniejsze. Złe wejście w spotkanie spowodowało, że premierowego seta z Włoszkami przegrały 16:25. Dowodzone przez Czyrniańską i Piasecką na skrzydłach biało-czerwone zrewanżowały się konkurentkom efektownym sukcesem 25:10, ale na więcej siatkarki Włoch nie pozwoliły. We wszystkich elementach gry miały przewagę, która doprowadziła do ich wygranej 3:1.

Awans do dalszej fazy mistrzostw nasza drużyna przypieczętowała w niedzielny wieczór. To w następstwie przekonującego zwycięstwa nad Egipcjankami, które tylko w partii numer 2 były w stanie przekroczyć granicę 20 „oczek”. Najbardziej klarowna różnica uwidoczniła się w ataku. Polki w taki sposób zdobyły 43 punkty, przy ledwie 28 rywalek. Na odnotowanie zasługuje ponadto 8 „czap” oraz personalny, 17-punktowy dorobek Piaseckiej.

Spośród uczennic i absolwentek SMS PZPS – prócz wymienionych już zawodniczek – w czempionacie juniorskim uczestniczą: Martyna Łazowska, Martyna Leoniak, Klaudia Łyduch, Magda Stambrowska, Karolina Drużkowska, Dominika Pierzchała oraz Sonia Stefanik.


Wyniki meczów reprezentacji Polski w grupie D:

Polska – Białoruś 3:0 (25:14, 25:19, 25:17)

Polska – Włochy 1:3 (16:25, 25:10, 21:25, 9:25)

Polska – Egipt 3:0 (25:11, 25:23, 25:17)

Polska: Martyna Łazowska, Dominika Pierzchała, Julita Piasecka, Martyna Czyrniańska, Sonia Stefanik, Karolina Drużkowska, Magda Stambrowska, Gabriela Lendzioszek, Julia Orzoł, Julia Bińczycka, Martyna Leoniak, Klaudia Łyduch
Trenerzy: Wiesław Popik, Miłosz Majka


Foto: en.volleyballworld.com