Juniorki poza strefą medalową
19 lipca 2019

Juniorki poza strefą medalową

Nie powiodła się juniorskiej reprezentacji Polski batalia o medale podczas Mistrzostw Świata do lat 20 w Meksyku.

Podopieczne trenerów Waldemara Kawki i Ireneusza Waleczka w ostatnim meczu II rundy czempionatu zmierzyły się z Japonkami. Zwycięstwo dawało im miejsce w strefie medalowej, ale spotkanie okazało się bardzo wymagające. Rywalki wyraźnie zdominowały pierwszą partię, w kolejnej prowadziły już m.in. 20:16. Finisz Polek był znakomity, na przewagi postarały się o wyrównanie wyniku całego meczu. Niestety, to juniorki Japonii w następnych setach były lepsze, ich atutem była zagrywka oraz gra w obronie. Dla polskiej reprezentacji najwięcej punktów – aż 26 – zdobyła Zuzanna Górecka.

W Meksyku występują w biało-czerwonych barwach uczennice SMS PZPS – Paulina Damaske, Zofia Szczotkiewicz, Weronika Szlagowska i Julia Mazur oraz tegoroczne absolwentki szkoły – Klaudia Laskowska, Paulina Zaborowska, Oliwia Bałuk, Zuzanna Górecka, Weronika Centka i Adrianna Rybak. Teraz czeka je walka o miejsca 5-8, poczynając od konfrontacji z Chinkami.


Polska – Japonia 1:3 (20:25, 26:24, 21:25, 19:25)

Polska:
Weronika Centka, Klaudia Laskowska, Oliwia Bałuk, Paulina Zaborowska, Monika Jagła, Adrianna Rybak, Weronika Szlagowska, Julia Mazur, Paulina Damaske, Julia Orzoł, Zofia Szczotkiewicz, Zuzanna Górecka
Trenerzy: Waldemar Kawka, Ireneusz Waleczek

FOTO: FIVB