Juniorki nie zagrają o medale...
27 sierpnia 2020

Juniorska reprezentacja Polski porażką z rówieśniczkami z Serbii zaprzepaściły szansę, by w Mistrzostwach Europy U-19 powalczyć o medalowe zdobycze.

Wszystkie sety czwartkowego spotkania miały podobny przebieg. Lepszy start notowały Serbki, następnie podopieczne trenera Wiesława Popika dochodziły do głosu, ale w decydującej fazie poszczególnych partii wyższość wykazywały przeciwniczki. Żal największy, że w odsłonie numer 2 biało-czerwone prowadząc m.in. 21:19 nie wyrównały stanu meczu. Także kolejny set mógł ułożyć się inaczej, gdy Polki dysponowały zaliczką przy stanie 16:14.

Czynnikiem kluczowym dla sukcesu Serbek była wyższa efektywność ataku po ich stronie (41 do 31 procent). Przeciwniczki naszej drużyny lepiej wypadły również w aspekcie bloku (13 do 10 w punktowych "czapach").

Z 12 "oczkami", co stanowi najlepszy dorobek w polskiej ekipie, mecz zakończyła Julia Orzoł. Z grona obecnych uczennic SMS PZPS w Szczyrku barw narodowych podczas Mistrzostw Europy bronią: Martyna Czyrniańska, Martyna Borowczak, Sonia Stefanik, Dominika Pierzchała, Martyna Łazowska, Katarzyna Hyży oraz podopieczna naszej placówki z poprzedniego roku szkolnego Karolina Drużkowska.

Polska - Serbia 0:3 (22:25, 21:25, 21:25)