Juniorek zmienne losy w Meksyku
14 lipca 2019

Juniorek zmienne losy w Meksyku

Po dwóch dniach Mistrzostw Świata do lat 20 reprezentacja Polski z uczennicami naszej szkoły w składzie zachowuje szanse, by znaleźć się wśród 8 najlepszych zespołów.

Rywalizację w Meksyku biało-czerwone rozpoczęły bardzo dobrze. Bez problemów w każdym z setów Polki uporały się z juniorkami Egiptu, choć wiedza na temat rzeczywistego potencjału rywalek nie była duża. Dobra gra w poszczególnych elementach miała jednak kluczowe znaczenie. Najwięcej punktów 15 zdobyła Julia Orzoł, a po 12 tegoroczne maturzystki SMS PZPS w Szczyrku – Weronika Centka i Zuzanna Górecka.

W drugim dniu turnieju podopiecznym Waldemara Kawki i Ireneusza Waleczka nie poszło już tak korzystnie. Po zaciętej walce polskie juniorki wygrały sety numer 1 i 4, niestety w pozostałych nie miały zbyt wiele do powiedzenia. Chinki świetnie broniły i wyprowadzały skuteczne kontry, co w połączeniu z błędami naszych zawodniczek doprowadziło do końcowego triumfu 3:2 przeciwniczek z Azji. Dla biało-czerwonej ekipy najlepiej punktowały Orzoł (14) oraz licealistka SMS-u Paulina Damaske (10 „oczek”.)

Polki zmierzą się jeszcze w grupie z reprezentantkami Peru i tylko wygrana za 3 punkty da im awans do kolejnej fazy mistrzostw.

Prócz przywołanych siatkarek w Meksyku występują uczennice SMS PZPS – Zofia Szczotkiewicz, Weronika Szlagowska i Julia Mazur oraz absolwentki szkoły – Klaudia Laskowska, Paulina Zaborowska, Oliwia Bałuk i Adrianna Rybak.


Polska – Egipt 3:0 (25:17, 25:14, 25:11)

Chiny – Polska 3:2 (23:25, 25:17, 25:12, 25:27, 15:5)


Polska: Weronika Centka, Klaudia Laskowska, Oliwia Bałuk, Paulina Zaborowska, Monika Jagła, Adrianna Rybak, Weronika Szlagowska, Julia Mazur, Paulina Damaske, Julia Orzoł, Zofia Szczotkiewicz, Zuzanna Górecka
Trenerzy: Waldemar Kawka, Ireneusz Waleczek


FOTO: FIVB