Juniorek przygotowania do mistrzostw
6 lipca 2018

Juniorek przygotowania do mistrzostw

Od środy 4 lipca na obiektach Centralnego Ośrodka Sportu w Szczyrku do siatkarskiego turnieju mistrzostw Europy w kategorii juniorek przygotowuje się reprezentacja Polski. Jej trzon stanowią uczennice naszej szkoły.

W pierwszej części zgrupowania juniorskiej reprezentacji Polski udział bierze 16 zawodniczek, z czego 13 to obecne uczennice Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej w Szczyrku. – Spora część pracy, którą obecnie wykonujemy ma charakter indywidualny i uwzględnia pozycje boiskowe zawodniczek. Trenujemy także intensywnie na siłowni – mówi Ireneusz Waleczek, II trener kadry.

W połowie lipca do Szczyrku przyjedzie seniorska reprezentacja Polski, pod wodzą szkoleniowca Jacka Nawrockiego przygotowująca się do prestiżowego Turnieju w Montreux. W dużej mierze podczas zgrupowań na obiektach Centralnego Ośrodka Sportu treningi siatkarskie obu kadr będą łączone.

W sierpniu podopieczne trenera Waldemara Kawki czekają mecze sparingowe. Od 9 do 12 sierpnia kadra przebywać będzie w Turcji, z kolei w drugiej połowie miesiąca zaliczy towarzyskie mecze ze Słowaczkami w Nitrze.

30 sierpnia biało-czerwone udadzą się na mistrzostwa Europy do Albanii, tu zmierzą się w grupie z reprezentacjami Bułgarii, Włoch, Albanii, Holandii i Białorusi.