II-ligowe punkty
13 października 2018

Siatkarski dwumecz wyjazdowy ekipa SMS PZPS zainicjowała w ten weekend w Tomaszowie Lubelskim, by zakończyć go w Lublinie.

Spotkanie w Tomaszowie Lubelskim lepiej zainicjowały gospodynie, które szybko uzyskały prowadzenie (6:2). Już jednak w połowie seta siatkarki SMS PZPS były bliżej wygranej, by na finiszu dobrą zagrywką podtrzymać korzystną passę. Pod kontrolą naszej drużyny, dzięki skutecznej grze w polu serwisowym i kontrom będącym następstwem świetnej obrony, przebiegała partia druga.

Role odwróciły się od kolejnego seta. – Za wcześnie uwierzyliśmy, że jest po meczu. Rywal się zmobilizował i zaryzykował w polu zagrywki, co przełożyło się na nasze przyjęcie i słabszy atak – mówi trener II-ligowej drużyny Andrzej Peć.

Do właściwego poziomu gry ekipa ze Szczyrku powróciła w tie-breaku, toczonym systemem „punkt za punkt”. Na finiszu udany atak i zagrywka Julity Piaseckiej dały SMS-owi zwycięstwo po zażartym boju.

TKS Tomasovia Tomaszów Lubelski – SMS PZPS II Szczyrk 2:3 (20:25, 15:25, 25:20, 25:18, 13:15)

W niedzielę w Lublinie uczennice także męczyły się na wstępie potyczki, w porę natomiast wykonały skuteczny pościg. W decydujących fragmentach obie ekipy miały wysoką efektywność ataku i dopiero po kilku setbolach podopieczne trenera Pecia wygrały.

Odsłona numer 2 to pełna dominacja zawodniczek SMS PZPS, lepszych we wszystkich elementach siatkarskiego rzemiosła.

Na przedłużenie meczu zanosiło się w trzecim secie – akademiczki z Lublina prowadziły już 19:14 i 23:18. Przełomową okazała się długa akcja wygrana przez nasz zespół dzięki znakomitej postawie w obronie. Przy zagrywce Piaseckiej straty zostały w komplecie odrobione, w rywalizacji „na przewagi” swoje punkty dołożyła atakująca Maja Szymańska i cały mecz przyniósł efektowny triumf w Lublinie 3:0.

– Wszystkie dziewczyny zagrały, więc tak naprawdę cały zespół zasłużył na pochwałę. Przede wszystkim za obronę, w której było widać ambitną walkę – podsumowuje weekendowe potyczki Andrzej Peć.

AZS UMCS Lublin – SMS PZPS II Szczyrk 0:3 (26:28, 18:25, 26:28)