Gra lepsza niż wyniki
16 grudnia 2018

Z weekendowego dwumeczu wyjazdowego w rozgrywkach I ligi nasz szkolny zespół nie zdołał przywieźć punktowych zdobyczy.

Spotkanie w Świeciu było jednostronne, gdy spojrzy się na sam „goły” wynik. Drużyna SMS PZPS potrafiła jednak dorównać gospodyniom w niektórych elementach siatkarskich. Rywalizację w bloku to ekipa ze Szczyrku wygrała 11:8, indywidualnie 3 „czapami” wyróżniła się Paulina Damaske. W zagrywce punktowej korzystnie wypadły wprawdzie nieznacznie zawodniczki Jokera Mekro (7:4 w asach, w tym 2 dla SMS Karoliny Drużkowskiej), ale poziom przyjęcia stabilniejszy był po stronie przyjezdnych. Rywalki w całym meczu popełniły jednak zaledwie 9 błędów własnych (przy 14 pomyłkach podopiecznych trenerów Waldemara Kawki i Ireneusza Waleczka), dominując zarazem wyraźnie w ataku (46 do 33 punktów).

Najbardziej zacięty w sobotnim meczu był set drugi, ale od początku do końca także prowadziły w nim siatkarki ze Świecia. Spora pod względem punktowym była ich dominacja w odsłonach numer 1 i 3, w obu dysponowały m.in. komfortową zaliczką 16:8. W szeregach SMS PZPS najlepiej zdobywając 15 „oczek” wypadła Drużkowska, 9 do dorobku zespołu dopisała Damaske, a 7 Weronika Szlagowska.

W niedzielę szczyrkowianki zagrały gorzej w Toruniu, myląc się zdecydowanie zbyt często w poszczególnych partiach. Żałować mogą jednak, że nie udało się odwrócić losów meczu w secie drugim, w którym to siatkarki SMS PZPS prowadziły m.in... 8:0. Istotnym elementem dla wygranej Budowlanych był również blok (12 przy 9 uczennic). Dla przyjezdnych najczęściej punktowała Rozalia Hnatyszyn, kończąc mecz z 15 pkt. 10 dołożyła kapitan Damaske.

Joker Mekro Energoremont Świecie – SMS PZPS Szczyrk 3:0 (25:17, 25:22, 25:18)

Budowlani Toruń SMS PZPS Szczyrk 3:0 (25:21, 25:21, 25:19)