Górą doświadczenie
2 lutego 2020

Od seta bardzo dobrego w wykonaniu uczennic SMS PZPS rozpoczął się ich niedzielny mecz w Mielcu. Im dalej jednak w las, tym pewniej poczynały sobie gospodynie.

Choć spotkanie rozpoczęło się od prowadzenia mielczanek 8:5, to bardzo szybko i w sposób bezapelacyjny nasz zespół inicjatywę przejął. Finisz nastąpił, gdy gospodynie miały na koncie zaledwie 17 "oczek". Wyższość siatkarek SMS-u widoczna była w ataku i bloku, także mniej błędów własnych popełniły podopieczne Wiesława Popika i Miłosza Majki.

W drugim secie na wstępie ekipa ze Szczyrku nieznacznie przeważała, m.in. 8:7, ale już w połowie partii Stal wypracowała sobie dystans nie do nadrobienia. Tym razem 11 błędów własnych pogrążyło przyjezdne, dodatkowo na koncie mieleckiej drużyny pojawiły się 3 asy serwisowe.

Siatkarki Stali dominowały także w kolejnej partii, za połową seta na tablicy wyników było 16:11 dla miejscowych, które osiągnęły wyraźną przewagę w elemencie ataku. Doświadczeniem gospodynie wykazały się w emocjonującej końcówce, gdy SMS PZPS doprowadził do stanu 21:19.

Równorzędnej walki już w tym meczu w zasadzie nie było, od startu przeciwniczki naszych uczennic grały spokojnie i pewnie. Dwukrotnie większa liczba "oczek" w ataku (17:8) okazała się mieć kolosalne znaczenie.

W szeregach przetrzebionej dziś kadrowo drużyny SMS PZPS najwięcej punktów zdobyła Paulina Damaske (15), zaś 13 zapisała Karolina Drużkowska. Odnotować warto 11 skutecznych bloków przyjezdnych, przy 8 mielczanek.

Stal Mielec SMS PZPS Szczyrk 3:1 (17:25, 25:18, 25:22, 25:13)