FOTO: Inauguracja pełna uśmiechów
29 października 2021

FOTO: Inauguracja pełna uśmiechów

Uroczysta inauguracja roku szkolnego to już dobra tradycja Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej im. agaty Mróz-Olszewskiej w Szczyrku. Wydarzenie ma każdorazowo wyjątkowy charakter, bo prócz oficjalnego pasowania nowych uczennic wszystkie podopieczne placówki prezentują swoje umiejętności i talenty, niekoniecznie te związane z siatkówką. Nie inaczej było w piątkowe popołudnie 29 października.

Podopieczne SMS PZPS zaprezentowały się podczas dzisiejszej uroczystości w świetnych nastrojach z uśmiechami na ustach. Temu, że humory wyraźnie im dopisywały trudno się dziwić. Część z nich oficjalnie wstąpiła w szeregi szkolne, przechodząc pasowanie, którego dokonywali Członek Prezydium Zarządu PZPS Tomasz Paluch w towarzystwie Przewodniczącej Zespołu ds. Siatkówki Kobiecej Aleksandry Jagieło oraz Joanny Staniuchy-Szczurek, w przeszłości uczennice SMS jeszcze z czasów jej stacjonowania w Sosnowcu.

Wszelakie umiejętności artystyczne, wokalne, taneczne, a nawet... kabaretowe nasze obecne uczennice zademonstrowały, gdy światła zostały przygaszone, wzbudzając aplauz widowni wypełnionej gronem pedagogicznym i trenerskim, ale również rodzicami zawodniczek SMS PZPS w Szczyrku.

Życzeniom sukcesów i pomyślności na drodze siatkarskiej, ale także edukacyjnej nie było końca. O wszechstronnym rozwoju w doskonałych ku temu warunkach i podążania kierunkiem wprost do reprezentacji mówili Dyrektor Pionu Szkolenia PZPS Krzysztof Felczak oraz Dyrektor SMS Grzegorz Wagner. A mając na uwadze widoczne dziś w hali Centralnego Ośrodka Sportu słowa szkolnego hymnu "Walka, wiara, moc i siła to jest nasza maksyma", można spodziewać się, że wytrwałości uczennicom nie zabraknie.