Finisz sezonu ze zmiennym szczęściem
18 lutego 2017

Nasze ligowe drużyny zakończyły rozgrywki w sezonie 2016/2017 spotkaniami domowymi w Szczyrku.

Pierwszy zespół stawił czoła faworytowi, ale na niewiele się to zdało. Szkoda zwłaszcza seta drugiego, bo gospodynie prowadziły m.in. 12:8. W trzecim krakowianki miały wyraźną przewagę, SMS wyrównał na 20:20, ale na finiszu pewność zachowały zawodniczki wicelidera I ligi. Główny powód przegranej 0:3? To aż 30 własnych błędów, przy połowie takiej ilości po stronie Proximy. Z 12 punktami indywidualnymi spotkanie zakończyły Natalia Murek i debiutująca na tym szczeblu zmagań Julia Szczurowska. Warto odnotować, że podopieczne Wiesława Popika w takim składzie zagrały po raz ostatni o punkty.

SMS PZPS Szczyrk – Proxima Kraków  0:3  (21:25, 23:25, 23:25)

SMS PZPS:
Martyna Świrad, Adrianna Muszyńska, Olivia Różański, Natalia Murek, Julia Nowicka, Kinga Różyńska, Aleksandra Muszyńska, Julia Szczurowska, Aleksandra Lipska, Oliwia Bałuk, Agata Michalewicz, Aleksandra Żurawska, Maria Stenzel (libero), Justyna Łysiak (libero)
Trenerzy: Wiesław Popik, Miłosz Majka

Rywalizację z udziałem naszej "jedynki" poprzedził mecz II-ligowy, który zgodnie z oczekiwaniami przebiegł w całości pod dyktando miejscowych. Pierwsza i druga partia miały przebieg zacięty, lecz w końcówkach decydująca okazała się zagrywka zawodniczek SMS PZPS II. Dla przykładu w secie premierowym rywalki pognębiła w polu serwisowym Izabela Klekot. W ataku, gdy tylko nadarzyła się ku temu okazja, doskonale spisywała się Olivia Różański. Formalnością był set trzeci, w którym dominacja SMS-u była niepodważalna.

SMS PZPS II Szczyrk – UKS Sokół Zator  3:0  (25:19, 25:20, 25:16)

SMS PZPS II: Maja Słowikowska, Izabela Klekot, Olivia Rózański, Michalina Rola, Adrianna Muszyńska, Aleksandra Muszyńska, Maria Stenzel, Weronika Sobiczewska, Alina Bartkowska, Aleksandra Żurawska (libero)
Trenerzy: Ireneusz Waleczek, Andrzej Peć