Finał był tak blisko...
8 września 2018

Polskie juniorki o awans do finału mistrzostw Europy rywalizowały z reprezentacją Rosji, z którą stoczyły niesamowity bój.

Cztery sety półfinałowej rywalizacji toczyły się ze zmiennym szczęściem. Podopieczne trenera Waldemara Kawki wygrały na wstępie 25:19, tym samym zrewanżowały się Rosjanki. To one też wyszły na prowadzenie po trzeciej odsłonie, ale Polki nie odpuściły i triumfując pewnie 25:19 doprowadziły do decydującego seta.

W tie-breaku Polki byly bliskie odniesienia wielkiego sukcesu, prowadziły m.in. 5:1, 13:9, następnie przy stanie 14:12 miały piłki meczowe. To jednak Rosjanki lepiej wytrzymały zaciętą końcówkę i w nieprawdopodobnych okolicznościach mecz wygrały. Co ciekawe, w wielu siatkarskich elementach to biało-czerwone wypadły korzystniej, mając wyższą skuteczność ataku (49 do 43 procent), przeważając w bloku (14 do 11) i asach serwisowych (5 do 3).

Najwięcej punktów dla polskiej ekipy zdobyła Magdalena Stysiak (34), której wtórowały inne skrzydłowe - Zuzanna Górecka (21) i Oliwia Bałuk (18).

Polskich barw podczas turnieju w Albanii bronią uczennice SMS PZPS w Szczyrku - wspomniana kapitan zespołu Oliwia Bałuk, Klaudia Laskowska, Karolina Garstka, Paulina Zaborowska, Weronika Centka oraz Paulina Damaske. Ważne rolę odgrywają także uczęszczające do naszej placówki jeszcze w poprzednim roku szkolnym Zuzanna Górecka i Aleksandra Gryka.

Rosja –  Polska 3:2 (19:25, 25:19, 25:22, 19:25, 17:15)