Efektownie po punkty
23 stycznia 2022

Efektownie po punkty

Rehabilitacja w pełni za sobotnią porażkę naszej drużyny w rozgrywkach I ligi stała się faktem.

Niedzielna potyczka miała całkowicie jednostronny przebieg, a w roli zespołu dominującego wystąpiły gospodynie. Wstęp meczu tego może i nie zapowiadał, bo za połową seta siatkarki SMS PZPS prowadziły skromnie 16:15. W najważniejszym momencie były jednak skuteczne. Pomocne w tym były 4 bloki na atakujących ekipy z Aleksandrowa Łódzkiego.

Różnica wyraźna uwidoczniła się od startu partii drugiej i trzeciej. Dobrze funkcjonowała zagrywka uczennic, przez co odsunięte od siatki przeciwniczki nadziewały się na bloki bądź kontry naszej drużyny. Piłki umiejętnie rozdzielała rozgrywająca Pola Janicka, a niemal 50-procentowa skuteczność w ataku to tego naturalna konsekwencja.

Przy wyraźnej różnicy na korzyść SMS PZPS szansę dostały zmienniczki, które wywiązały się z powierzonych im zadań. Liderką poczynań zespołu trenerów Wiesława Popika i Ireneusza Waleczka była zdobywająca 17 punktów Julia Lenik, z kolei 4 "oczkami" w bloku wyróżniła się Magdalena Stambrowska.

SMS PZPS Szczyrk - Libero VIP Biesiadowo Aleksandrów Łódzki 3:0 (25:19, 25:12, 25:19)

SMS PZPS:
Pola Janicka, Magdalena Stambrowska, Olga Musiał, Patrycja Majos, Natalia Kecher, Julia Lenik, Amelia Dombrowska, Maria Spławska, Wiktoria Zagumny, Zofia Brzoza, Magda Kubas
Trenerzy: Wiesław Popik, Ireneusz Waleczek