EEVZA: Biało-czerwone na 2. miejscu
28 listopada 2021

W finale Mistrzostw Europy Wschodniej kategorii do lat 17 reprezentantki Polski stawiły czoła Rosjankom, którym urwały seta, by w pozostałych przegranych nawiązać równorzędną walkę.

Niedzielna rywalizacja stała na wysokim poziomie, a Polki długimi fragmentami dotrzymywały kroku przeciwniczkom. Najlepszy w ich wykonaniu był set trzeci, w którym zafundowały Rosjankom prawdziwy pogrom. Nasz zespół prowadził już 16:5, rywalki zdołały dystans częściowo zniwelować, ale podopieczne trenera Andrzeja Pecia rytmu ze zwycięskiej ścieżki nie zeszły.

Pozostałe odsłony padły łupem Rosjanek. Żal zwłaszcza odsłony drugiej, bo w niej biało-czerwone dzięki świetnym blokom i atakom odskoczyły na 15:9. W kluczowych fragmentach zafunkcjonowała zagrywka rosyjskiej drużyny, a w okolicznościach kontrowersyjnych wobec sędziowskich decyzji Polki uległy 23:25.

Stawką meczu był bezpośredni awans na przyszłoroczne Mistrzostwa Europy. Pojadą tam już na pewno Rosjanki, ale nasza drużyna uczestniczyć będzie w kolejnym etapie eliminacji.

Barw biało-czerwonych podczas turnieju rozgrywanego na Łotwie broniły uczennice SMS PZPS w Szczyrku: Antonina Serafinowska, Amelia Dombrowska, Aleksandra Walczak, Oliwia Jaroń, Zofia Brzoza, Natasza Ornoch, Zofia Póda, Iga Marszałkowicz i Rozalia Chmielewska.

Polska – Rosja 1:3 (19:25, 23:25, 25:15, 21:25)