Dwumecz ze zmiennym szczęściem
20 listopada 2021

Dwumecz ze zmiennym szczęściem

Kolejne spotkania II ligi zaliczył zespół SMS PZPS. Wyjazdowy dwumecz przyniósł potyczki, których scenariusz znacząco się od siebie różnił.

TKS Tomasovia Tomaszów Lubelski i KS Marba Sędziszów Małopolski to drużyny, które w II-ligowej stawce grupy 4 należą do ścisłej czołówki. Toteż dwudniowy wyjazd naszych uczennic, w większości przygotowujących się pod kątem nadchodzących Mistrzostw Europy Wschodniej (EEVZA), był trudnym wyzwaniem. Jak z nim nasze podopieczne sobie poradziły?

– W pierwszym meczu popełniały zbyt dużo błędów, żeby na dłuższym dystansie nawiązać walkę. A szkoda, bo rywalki na pewno poza zasięgiem nie były. Obawialiśmy się, że następnego dnia ciężko będzie nawiązać walkę z drużyną mającą w swoim składzie sporo zawodniczek doświadczonych. Ale dziewczyny pokazały się z bardzo dobrej strony. Przegrywając 1:2 po dość wyraźnie przegranych setach, ale doprowadziły do tie-breaka i w nim nie dały gospodyniom szans. Kluczem było wyeliminowanie własnych błędów, ale też umiejętna gra w polu serwisowym, co przełożyło się na skuteczny blok. Była też widoczna odwaga i radość z gry. Taka postawa naprawdę cieszyła oko wyjaśnia Joanna Staniucha-Szczurek, prowadząca "dwójkę" SMS PZPS podczas wyjazdowych spotkań wspólnie z Waldemarem Kawką.

TKS Tomasovia Tomaszów Lubelski - SMS PZPS II Szczyrk 3:0 (25:22, 25:18, 25:15)

KS Marba Sędziszów Małopolski - SMS PZPS II Szczyrk 2:3 (21:25, 25:19, 25:16, 19:25, 8:15)


SMS PZPS II: Wirginia Mulka, Klara Olszewska, Aleksandra Walczak, Zofia Brzoza, Natasza Ornoch, Amelia Dombrowska, Hanna Kaczyńska, Antonina Serafinowska, Iga Marszałkowicz, Rozalia Chmielewska, Oliwia Jaroń, Zofia Póda
Trenerzy: Waldemar Kawka, Joanna Staniucha-Szczurek