Dwukrotnie zwycięskie
23 stycznia 2017

Kolejne II-ligowe wygrane odnotowały w weekend zawodniczki Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej w Szczyrku.
Sobotni mecz z siatkarkami z Tychów był zacięty tylko w części pierwszego seta. Gospodynie na wstępie zbudowały kilka „oczek” przewagi, ale w końcówce przytrafiły się im pomyłki w ataku, na wagę przegranego seta. Stratę błyskawicznie nasze uczennice sobie powetowały. W partii drugiej pozwoliły rywalkom zdobyć ledwie 7 punktów, wyraźną przewagę miały również w kolejnych partiach. Zwycięstwo 3:0 nie było de facto zagrożone nawet na moment.

Nazajutrz było jeszcze ciekawiej, bo solidnie ekipie trenera Grzegorza Wagnera przeciwstawił się dobrą postawą w obronie II-ligowiec z Jaworzna. Do przyjezdnych należały decydujące momenty seta premierowego oraz czwartego, pozostałe toczyły się pod znakiem przewagi naszej drużyny. Sporo ataków ze środka kończyły Adrianna Rybak i Aleksandra Gryka, dobrze funkcjonowała też zagrywka miejscowych. Cały mecz zwieńczył atak w linie Julii Szczurowskiej.

SMS PZPS II Szczyrk – TKS Tychy 3:1 (24:26, 25:7, 25:15, 25:19)

SMS PZPS II Szczyrk – MCKiS Jaworzno 3:2 (20:25, 25:17, 25:12, 20:25, 15:11)