Dwa wyrównane, dwa jednostronne
20 stycznia 2018

Z czterech odsłon składał się kolejny II-ligowy mecz uczennic Szkoły Mistrzostwa Sportowego PZPS w Szczyrku. Jego finisz był korzystny dla gospodyń potyczki.

W secie pierwszym i trzecim dominacja drużyny ze Szczyrku nie podlegała żadnej dyskusji. Przewaga siatkarek SMS-u uwidoczniła się w elemencie ataku oraz w polu serwisowym. Bardziej zacięta rywalizacja toczyła się na przestrzeni partii drugiej i czwartej. Nasz zespół mógł podwyższyć wynik meczu na 2:0, ale w ważnych momentach efektywniejsze były przeciwniczki, choć przy stanie 21:20 dla SMS PZPS na ich sukces się nie zanosiło. Spotkanie udało się „domknąć” po czterech partiach, choć z wysokiego prowadzenia m.in. 8:3 w połowie seta nic już nie pozostało.

Wśród gospodyń najwięcej punktów zdobyła Karolina Drużkowska (13), po 11 zapisały na swoim koncie Julita Piasecka, Martyna Czyrniańska i Magda Stambrowska. Po 3 asy serwisowe zaliczyły Martyna Borowczak oraz Sonia Stefanik, w bloku z 4 punktowymi „czapami” brylowała Stambrowska.

SMS PZPS II Szczyrk – KS Polonia Łaziska Górne  3:1  (25:16, 22:25, 25:14, 25:23)