Dreszczowiec bez szczęśliwego finału
26 sierpnia 2020

Po dwóch gładkich zwycięstwach kolejny mecz Mistrzostw Europy do lat 19 był dla polskich juniorek znacznie trudniejszy.

Reprezentacja z naszymi uczennicami w składzie mogła dziś w przypadku zwycięstwa przypieczętować awans do strefy medalowej czempionatu. Po spotkaniu z Białorusinkami pozostał niedosyt. I bardziej niż w kontekście przegranego tie-breaka należy przywołać wydarzenia wcześniejsze.

W premierowym secie Polki narzuciły rywalkom swój styl gry, odskakując na 14:9. W końcówce jednak nie były wystarczająco skuteczne, by dopiąć swego. Jeszcze bliżej triumfu było w kolejnej odsłonie, ale od stanu 23:20 nasz zespół przegrał wszystkie akcje.

Sety numer 3 i 4 to równa i dobra gra podopiecznych Wiesława Popika. We wspomnianych partiach prowadziły odpowiednio 16:8 i 16:12, by w obu zwyciężyć przekonująco 25:19.

Dramatyczny przebieg miał set decydujący, bo biało-czerwone najpierw z wyniku 8:5 dla Białorusinek wyszły na prowadzenie 10:9, by niebawem przegrywać 11:14. Drugą piłkę meczową przeciwniczki bezwzględnie wykorzystały.

W polskiej ekipie znakomicie spisała się nasza uczennica Martyna Czyrniańska, która zdobyła aż 31 punktów. 18 dołożyła Martyna Borowczak, a 11 Julita Piasecka – także podopieczne SMS PZPS w Szczyrku.

Polska – Białoruś 2:3 (23:25, 23:25, 25:19, 25:19, 12:15)