Do Szczyrku z łupem
12 grudnia 2020

Pewnym zwycięstwem „dwójki” SMS PZPS zakończył się sobotni jej mecz z ekipą Maratonu Krzeszowice.

Już premierowy set uwidocznił przewagę naszego zespołu. – Świetnie graliśmy blokiem i zagrywką, co pozwoliło nam „przytrzymać” rywalki – rozpoczyna trener Andrzej Peć, którego podopieczne rozgromiły gospodynie 25:15.

Niemal oczywiste było, że siatkarki z Krzeszowic swój poziom w dalszej fazie meczu podniosą. I tak też stało się w drugiej odsłonie. – Przeciwniczki postawiły na zagrywkę. Nie sprawiła nam ona wielkich problemów, ale pojawiło się trochę niepotrzebnych błędów w ataku po naszej stronie – kontynuuje szkoleniowiec „dwójki” SMS PZPS, triumfującej 25:21 po solidnej grze w końcówce seta, a więc w momencie de facto najważniejszym.

Partia numer 3 to na wstępie walka „punkt za punkt” i wreszcie „odjazd” uczennic ze Szczyrku, dający sukces 25:18 i pełną pulę wyjazdową. – Cały zespół założenia właściwie zrealizował. Gdy tylko taka możliwość była wyprowadzaliśmy akcje środkiem. Swoje zrobiły też skrzydłowe. Pochwały należą się poza tym dziewczynom za ambitną postawę w obronie, co dało nam sporo szans do wyprowadzania kontr – podsumowuje trener Peć.

CKiS Maraton Krzeszowice – SMS PZPS II Szczyrk  0:3  (15:25, 21:25, 18:25)

SMS PZPS II: Pola Janicka, Wiktoria Zagumny, Zofia Brzoza, Karolina Staniszewska, Natalia Kecher, Justyna Jankowska, Rozalia Moszyńska, Patrycja Majos, Julia Lenik, Patrycja Łagida, Amelia Dombrowska, Magda Kubas
Trenerzy: Andrzej Peć, Ireneusz Waleczek