Błędy własne zaważyły
15 lutego 2018

„Dwójka” SMS PZPS w Szczyrku odrobiła dziś zaległości meczem w Katowicach. Na pełnym dystansie miał on zacięty przebieg.

Choć to nasza drużyna miała przewagę w czysto siatkarskich elementach, lepiej prezentowała się w ataku, zanotowała więcej bloków i punktowych zagrywek, to jednak z wygranej cieszyły się rywalki. Powód? Spora liczba prostych błędów siatkarek SMS PZPS. – W każdym secie scenariusz był podobny, bo to my myliliśmy się częściej. Trudno myśleć o zwycięstwie, gdy regularnie oddaje się po kilka punktów przeciwniczkom różnymi błędami własnymi – mówi trener II-ligowego zespołu Andrzej Peć.

Przyjezdne zwycięsko wyszły z rywalizacji w setach drugim i czwartym, bliskie wygranej były w tie-breaku, choć to katowiczanki posiadały w nim nieznaczną inicjatywę. Z największą, ponad 20-punktową zdobyczą mecz zakończyły w naszej drużyny Karolina Drużkowska i Martyna Borowczak.

Sokół '43 AZS AWF Katowice – SMS PZPS II Szczyrk  3:2  (25:22, 22:25, 25:16, 28:30, 16:14)