Biało-czerwone blisko strefy medalowej
24 lipca 2023

Biało-czerwone blisko strefy medalowej

Reprezentacja Polski siatkarek do lat 17, z uczennicami Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej w Szczyrku w składzie, uczestniczyła w Mistrzostwach Europy. Turniej ten pozwolił na zdobycie przez biało-czerwone bezcennych doświadczeń.

Tegoroczny czempionat w kategorii wiekowej U-17 rozgrywany był na Węgrzech i Serbii od 11 do 23 lipca. Uczestniczyło w nim 16 drużyn, w tym reprezentacja Polski pod wodzą trenera Krzysztofa Janczaka. W kadrze podczas niedawnych ME były nasze uczennice - Natasza Ornoch, Anna Dorywalska, Maja Koput oraz Gabriela Robińska.

To był bewzględnie wymagający turniej, który przyniósł kolejne siatkarskie szlify młodym zawodniczkom na przestrzeni 7 rozegranych meczów grupowych. 4 z nich odbyły się na pełnym dystansie - tie-breaki na swoją korzyść nasz zespół rozstrzygnął przeciwko Holandii i Estonii. Na odnotowanie zasługują także okazałe wygrane po 3:0 z Gruzinkami i Bułgarkami. Polki o awans walczyły zresztą zaciekle do samego końca. Finalnie  zmagania w grupie A zakończyły z dorobkiem 12 punktów, ustępując tylko kwalifikującym się do strefy medalowej rówieśniczkom z Chorwacji (16 pkt.) i Włoch (14 pkt.).

Komplet wyników reprezentacji Polski U-17 w meczach grupowych:
- 11.07 Polska - Włochy 2:3
- 12.07 Polska - Holandia 3:2
- 13.07 Polska - Chorwacja 2:3
- 15.07 Polska - Gruzja 3:0
- 16.07 Polska - Serbia 1:3
- 18.07 Polska - Estonia 3:2
- 19.07 Polska - Bułgaria 3:0

Polska: Wiktoria Szewczyk, Martyna Bulzacka, Zofia Pinderska, Gabriela Robińska, Maja Koput, Anna Dorywalska, Weronika Janusz, Lilia Duczek, Natasza Ornoch, Hanna Redzimska, Magdalena Olszowiec, Barabara Grejman, Oliwia Ziółkowska, Martyna Michalak


Foto: CEV