Bez strat, ale po walce
4 marca 2020

Siatkarki SMS PZPS sięgnęły po kolejne zwycięstwo w lidze śląskiej. Odniosły je na własnym parkiecie, rozstrzygając na swoją korzyść końcówki wszystkich setów.

– Założyliśmy sobie przed meczem, że postaramy się wykorzystać atut własnej hali i zniwelować naszą zagrywką atak przeciwnika. Dziewczyny dobrze się z tego zadania wywiązały – zaznacza Andrzej Peć, trener „trójki” SMS PZPS.

W premierowym secie blok gospodyń nie funkcjonował jeszcze na maksymalnych obrotach, ale w miarę upływu czasu plan naszego zespołu doskonale się sprawdził. W partii drugiej drużyna ze Szczyrku prowadziła już 20:15, w porę opanowując sytuację w nerwowej końcówce. Trzecia odsłona to nieznaczna przewaga siatkarek BKS-u we wstępnej fazie i przejęcie inicjatywy przez uczennice w kluczowym fragmencie seta. Miejscowe wypracowały sobie kilka piłek meczowych, po nieporozumieniu w szeregach rywalek fetować mogły kolejny sukces bez żadnych strat.

Indywidualnie na szczególne pochwały zasłużyły umiejętnie kierujące grą zespołu rozgrywające Pola Janicka i Wiktoria Zagumny, które maksymalnie wykorzystały środkowe. Najskuteczniejsze w zdobyczach były Natalia Kecher i Patrycja Majos.

SMS PZPS III Szczyrk - BKS Stal Bielsko-Biała 3:0 (25:21, 25:23, 25:22)