Bez setów i punktów
9 grudnia 2017

Sobotnie konfrontacje ligowe były dla podopiecznych Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej w Szczyrku nie lada wyzwaniami z racji wysokiej klasy rywalek.

Jak można było się spodziewać konfrontacja z zajmującą miejsce w ścisłej czołówce I ligi drużyną Wisły Warszawa okazała się dla naszych uczennic trudna. Tym niemniej na wstępie meczu gospodynie zaskoczyły stołeczne siatkarki, nawiązując z faworytkami równorzędną walkę. Od stanu 16:16 Wisła wzmocniła jednak zagrywkę, wygrała 5 akcji pod rząd, a niebawem i premierowego seta. W kolejnych odsłonach zawodniczki SMS PZPS próbowały ambicją i zaangażowaniem przeciwstawić się mocnej drużynie przeciwnej. Gdy natomiast w obu partiach Wisła odskakiwała m.in. na 8:3 (set II) i 16:10 (set III), przy niezbyt skutecznej grze w ataku ze skrzydeł naszych zawodniczek, wynik nie mógł być inny, jak sukces przyjezdnych. Dla SMS-u najwięcej punktów zdobyły Weronika Sobiczewska (7) i Oliwia Bałuk (6).

SMS PZPS Szczyrk – Wisła Warszawa  0:3  (19:25, 17:25, 16:25)

SMS PZPS: Oliwia Bałuk, Adrianna Rybak, Paulina Zaborowska, Klaudia Laskowska, Gabriela Makarowska, Karolina Garstka, Julia Mazur, Rozalia Hnatyszyn, Weronika Sobiczewska, Michalina Rola, Weronika Szlagowska, Paulina Damaske, Weronika Centka, Aleksandra Gryka
Trenerzy: Waldemar Kawka, Ireneusz Waleczek

Faworytem nie był także zespół walczący na szczeblu siatkarskiej II ligi. Znać o sobie dało zmęczenie potyczkami środową w II lidze i piątkową w rozgrywkach wojewódzkich. Jedynie w trzecim secie meczu w Mysłowicach podopieczne Andrzeja Pecia mogły coś ugrać. Pomimo przewagi różnicą 2-3 punktów przez większą część odsłony, przy dobrej dyspozycji Julii Serowieckiej i Karoliny Drużkowskiej „na siatce” oraz Aleksandry Justki w elementach przyjęcia i obrony, końcówka zdecydowanie ułożyła się po myśli miejscowego zespołu.

Silesia Volley MSK Mysłowice – SMS PZPS II Szczyrk  3:0  (25:20, 25:16, 25:22)